Nocny krajobraz Hetmańskiego Grodu na wystawie

            „Zamość nocą” to kolejna już wystawa zbiorowa Zamojskiej Grupy Fotograficznej Grupy Twórczej. Tym razem jej motywem przewodnim będzie nasze miasto. Na uchwyconych przez członków grupy kadrach zobaczymy nie tylko piękną architekturę ale także wydarzenia kulturalne, które sprawiają że wieczory w sezonie turystycznym przyciągają nie tylko mieszkańców, ale i rzesze turystów.

Wystawa splata się z obchodzoną w tym roku 440. rocznicą nadania Zamościowi praw miejskich.

Perła Renesansu, Miasto Arkad, Twierdza Otwarta i Miasto Idealne, Hetmański Gród bo pod tyloma określeniami znany jest Zamość od wieków urzeka nie tylko za dnia ale i nocą. Uwidaczniaja to na wystawie:

Tadeusz Adamczuk, Aleksandra Baranowicz, Bogdan Cabaj, Janek Cios, Mirosław Chmiel,  Sławomir Jaszczołt, Janusz Kapecki, Tomasz Kłębek, Anna Monastyrska, Alina Ostasz, Stanisław Orłowski, Robert Rusinek, Katarzyna Sachajko, Waldemar Siatka, Henryk Szkutnik i Leszek Wygachiewicz.

Wystawę już od środy, 26 lutego do końca marca oglądać będzie można w Morandówce przy ul. Staszica 25. Otwarcie wystawy zaplanowano na godz. 17.00.

( fot. ilustracyjne: Mirosław Chmiel)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *