Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w sumo w Zamościu

W dniu dzisiejszym (30.06.2019) w Zamościu w Ośrodku Sportu i Rekreacji zakończyły się Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w sumo. Zawodnicy UKS Sorga Zamość zdobyli cztery medale.
W rywalizacji juniorów Michał Marguła wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 80kg., stając w ten sposób na najwyższym stopniu podium, natomiast Michał Sokołowski w wadze do 90kg., wywalczył medal koloru brązowego.
W grupie juniorek Marta Gruszkiewicz zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski w wadze do 50 kilogramów, zaś jej klubowa koleżanka Emilia Mlonek w tej samej kategorii wagowej uplasowała się na miejscu trzecim otrzymując krążek koloru brązowego.

Reprezentanci zamojskich klubów wywalczyli następujące miejsca: kategoria wagowa do 50 kg. Marta Gruszkiewicz – II miejsce, Emilia Mlonek – III m.obie z UKS Sorga.

Kat.wag. 55 kg. Kycko Kinga-VII,UKS Lider.

Kat. wag-60 kg. Wójtowicz Katarzyna V m. UKJ Legion

kat.wag -65 kg. Maziarczyk Aleksandra i Mazur Paulina III m. UKS Lider

kat.wag -75 kg Jachimczyk Ewelina II m. UKS Lider

kat wag. +75 kg. Kłos Martyna III m. Pakuła Wiktoria V obie z UKS Lider.

JUNIORZY

kat. wag. do 60 kg. Lewusz Łukasz V miejsce UKS Sorga

kat.wag. do 70 kg. Leśniak Bartosz VII m UKS Sorga ,Polakowski Jacek IX KS Agros.

Kat. wag. do 80 kg. Marguła Michał I m. UKS Sorga, Karolak Szymon III KS Agros

kat. wag do 90 kg. Sokołowski Michał III m. UKS Sorga.

Kat.wag. do 100 kg. Gardzioła Adam II m. KS Agros

kat.wag +100 kg Wróblewski Damian III m. UKS Lider

kat. wag. open Gardziła Adam Im. Karolak Szymon III m. Sokołowski Michał V.

W klasyfikacji drużynowej III miejsce zdobył UKS ,,Sorga” Zamość -57 pkt, V- KS,,Agros” Zamość- 45 pkt. VI- UKS ,,Lider” Zamość -43 pkt.

Rozegrany został również Ogólnopolski Turniej o Puchar Roztocza w sumo. reprezentanci UKS Sorga Zamość zdobyli dwa złote i dwa srebrne medale.
I miejsce – Izabela Pakuła
I miejsce – Krystian Mlonek
II miejsce – Jakub Kucner
II miejsce – Agata Kucner

W mistrzostwach wzięło udział blisko 100 zawodniczek i zawodników z 24 klubów reprezentujących 11 województw.

(info: UKS Sorga Zamość)

Zamość Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w sumo

Opublikowany przez Życie Zamościa Niedziela, 30 czerwca 2019
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość