Strajk trwa nadal, ale egzamin gimnazjalny ruszył bez przeszkód

W zamojskich szkołach dzisiaj (10 kwietnia) ruszył trzydniowy egzamin gimnazjalny. Tegoroczny egzamin przebiega w dość trudnych warunkach bo w dalszym ciągu trwa strajk nauczycieli.

-Tak jak przewidywaliśmy u nas w mieście egzaminy wszystkie się odbywają na bieżąco mam informacje. We wszystkich szkołach zespoły nadzorujące stawiły się, szkoły współpracują z innymi szkołami i wymieniają się nauczycielami, co jest oczywiście zgodne z procedurą przeprowadzania egzaminu, bo w trakcie egzaminu w każdej sali egzaminacyjnej musi być nauczyciel z danej szkoły i przynajmniej jeden nauczyciel z innej szkoły – poinformowała na porannym briefingu prasowym dyrektor Wydziału Oświaty Agnieszka Kowal.

Nauczyciele jednak nadal strajkują, jak podała dyrektor Kowal na godz. 8 dzisiejszego dnia wszystkie szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne, które strajkowały nadal strajkują. W przedszkolach jest to około 29 5 nauczycieli, w szkołach podstawowych około 50% nauczycieli, a w ponadgimnazjalnych również około 50%. Z placówek oświatowych nadal strajkuje tylko Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Jeżeli chodzi o przedszkola to dzisiaj do pracy dołączyło Przedszkole Miejskie nr 4, a jutro dołączyć ma prawdopodobnie również Przedszkole Miejskie nr 12.

Z danych opublikowanych przez Miasto Zamość wynika, że wszyscy uczniowie, którzy powinni zdawać egzamin gimnazjalny, przystąpili do niego:

w Szkole Podstawowej Nr 2- 90 uczniów

w Szkole Podstawowej Nr 3- 81 uczniów

w Szkole Podstawowej Nr 4- 59 uczniów

w Szkole Podstawowej Nr 7- 104 uczniów

w Szkole Podstawowej Nr 8- 96 uczniów

w Szkole Podstawowej Nr 9- 47 uczniów

w Szkole Podstawowej Nr 10- 41 uczniów.

Według informacji uzyskanej od Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość trzydniowy egzamin ósmoklasisty, który rozpocznie się już w poniedziałek, również powinien odbyć się bez większych przeszkód.

Briefing prasowy dyrektor Wydziału Oświaty Agnieszki Kowal dotyczący egzaminu gimnazjalnego podczas trwającego strajku nauczycieli

Opublikowany przez Życie Zamościa Środa, 10 kwietnia 2019
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *