Sławomir Zawiślak nie jest już szefem PiS w naszym okręgu wyborczym…

zastąpiła go Beata Mazurek, wicemarszałek Sejmu i rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

O zmianach w strukturach okręgowych partii poinformował na Twitterze szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski

Jak czytamy na Wikipedii:

Beata Mazurek urodziła się 19 października 1967 w Ostrowi Mazowieckiej.

Ukończyła prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Zmartwychwstanek w Warszawie. W 1991 uzyskała tytuł zawodowy magistra socjologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu zarządzania w administracji i samorządzie terytorialnym w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz europejskiej administracji rządowej i samorządowej w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku. Była przewodniczącą miejskiej społecznej rady do spraw osób niepełnosprawnych w Chełmie. Pracowała m.in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Chełmie, warszawskim Biurze Ochrony Pracy NSZZ „Solidarność”, Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Chełmie, chełmskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego oraz w zespole przedszkolno-szkolnym w Chełmie.

W 2002 kandydowała bez powodzenia do rady miasta Chełm z Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztofa Grabczuka Kocham Chełm, ale uzyskała mandat radnej w miejsce Krzysztofa Grabczuka który zasiadł wówczas na stanowisku Marszałka Województwa Lubelskiego . W 2004 z listy Prawa i Sprawiedliwości kandydowała bezskutecznie do Parlamentu Europejskiego. W 2005 została wybrana na posła V kadencji w okręgu chełmskim z wynikiem 7012 głosów. W Sejmie zasiadała w Komisji do Spraw Unii Europejskiej, Komisji Pracy, Komisji Nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach.

W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 15 821 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, dostała 22 249 głosów. W 2014 ponownie kandydowała do Parlamentu Europejskiego  nie uzyskując mandatu. W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, otrzymując 30 365 głosów. W grudniu 2015 została rzecznikiem prasowym Klubu Parlamentarnego PiS, a w grudniu 2016 zastąpiła Elżbietę Witek na stanowisku rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości. 11 stycznia 2018 została wybrana na wicemarszałka Sejmu.

Jest mężatką, ma dwóch synów.

 

One thought on “Sławomir Zawiślak nie jest już szefem PiS w naszym okręgu wyborczym…

  • 9 lutego 2019 o 09:38
    Permalink

    Zawiślak- facet normalny ale niestety bezbarwny. O dziatkach… należy dbać i pomagać ale podstawa jest przyszłość ….młodzi czekają ……

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.