,,Wieczory kameralne w Orkiestrze” – kwartet AQUAMARINE (23.01.2015 r.)

23 stycznia w sali koncertowej Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego odbył się kolejny koncert z cyklu ,,Wieczory kameralne w Orkiestrze”. Przed zamojską publicznością zaprezentował się kwartet AQUAMARINE w programie Qwartet Show.

Zespół został stworzony przez czwórkę wybitnych instrumentalistów związanych z Filharmonią Narodową, Operą Narodową, Salonową Orkiestrą Johanna Straussa, z myślą o zaspokojeniu najwybredniejszych gustów osób, które cenią niepowtarzalność, temperament, unikalność kolorów muzycznych. Pomysłodawcy tego zespołu znaleźli formułę nieznaną, ze skrzypcami, klarnetem, fletem i wiolonczelą.

To prawdopodobnie jedyny taki kwartet w Polsce. Zespół powstał w 1995 roku i ma w swoim repertuarze własne aranżacje znanych utworów muzyki rozrywkowej, musicalowej, popularnej, klasycznej, operetkowej i filmowej.
W programie koncertu znalazły się kompozycje takich twórców jak Strauss, Mancini, J. Bock, J. Kander, M. Lengraud, E. Marricone, J.P.Sousa, S.Joplin. między innymi: „Besame Mucho”, „Granada”, „Tico Tico”, „Tango Jalousie”, „Czarny Orfeusz”, „Listonosz”, „Libertango”, „Raindrops Keep Falling On My Head”.

Już 30 stycznia o godz. 19.00 kolejny koncert : ,,Magiczne Skrzypce Artura Banaszkiewicza” Artysta wystąpi z towarzyszeniem Symfonicznej Orkiestry im. K. Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.
W programie m. in. Czardasze oraz Fantazje (,,Skrzypek na Dachu”, ,,My Fair Lady”, ,,Skowronek” )

Fotorelacja: Mirosław Chmiel

Advertisements

One thought on “,,Wieczory kameralne w Orkiestrze” – kwartet AQUAMARINE (23.01.2015 r.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *