Plaża Open Zamość 2016 – Finał, finał, finał

Przy zachodzącym słońcu na Rynku Wielkim w Zamościu zakończył się czwarty tegoroczny turniej Plaży Open. Zwycięsko wspominać Perłę Renesansu będą Adam Parcej z Bartłomiejem Dzikowiczem oraz Magdalena Saad z Martyną Wardak.

W turnieju kobiet do walki o złoto przystąpiły weteranki – Martyna Wardak, która po raz pierwszy grała razem z Magdaleną Saad oraz debiutujące w finałowym pojedynku Plaży Open – Magdalena Rapacz-Matras i Sandra Szychowska. Pierwszy set wygrały zawodniczki Blachotrapez AZS Uniwersytet Jagielloński i to one miały w górze piłkę na zwycięstwo w całym turnieju. Jednak niesamowita postawa Martyny Wardak i Magdaleny Saad w obronie pozwoliła im wyrównać stan pojedynku i ostatecznie wygrać w decydującym secie do 8

Najlepsze cztery pary męskiego turnieju rozegrały bardzo wyrównane pojedynki półfinałowe. W pierwszym z nich po tie-break’u Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski pokonali Szymona Gregorowicza i Mateusza Kańczoka. Również Adam Parcej z Bartłomiejem Dzikowiczem zapewnili sobie udział w finale, pokonując w trzech setach Kamila Kwasowskiego i Bartosza Kujawskiego, którzy ostatecznie zakończyli turniej w Zamościu na trzecim miejscu. W decydującym pojedynku niedawni reprezentanci Polski na mistrzostwach świata U21 po raz drugi w zamojskim turnieju spotkali się z parą Dzikowicz/Parcej. Tym razem jednak nie udało im się pokonać bardziej doświadczonej pary i to Drużyna Aluronu stanęła na najwyższym stopniu podium.

Perła Renesansu idealnie spisała się, jako arena zmagań mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności, która licznie gromadziła się na trybunach oraz wokół boiska, by głośno dopingować siatkarki i siatkarzy. Stąd też nie dziwi fakt, iż zarówno ze strony organizatorów, jak i prezydenta miasta Andrzeja Wnuka nie zabrakło deklaracji o powrocie Plaży Open do Zamościa w przyszłym roku.

Turniej kobiet:
finał:
Wardak/Saad – Rapacz-Matras/Szychowska 2:1 (17:21, 22:20, 15:8)

Turniej mężczyzn:
finał:
Łysikowski/Paszkowski – Parcej/Dzikowicz 0:2 (21:19, 21:15)

więcej wyników można zobaczyć tutaj http://www.plazaopen.pl/andrzej-wnuk-plaza-open-2017-w-zamosciu-to-nie-wizja-to-plan/ (materiał plaza open)

Fotorelacja Mirosław Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *