39 ZLT – PAN TOM BUDUJE DOM Grupa Idea Mia z Warszawy ze spektaklem dla dzieci.29.06.2014

39 ZLT to nie tylko spektakle dla dorosłych. Grupa Idea Mia z Warszawy 29.06.2014  wystawiła spektakl dla dzieci w wieku 2-6 lat pt.Pan Tom buduje dom.
Spektakl był grany w trzech miejscach o godz. 12.00 – Osiedlowy Dom Kultury Okrąglak ul. Wyszyńskiego o 15.00 – Świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej ul. Orzeszkowej i o 17.00 – Corner Pub ul. Żeromskiego
Pan Tom buduje dom to spektakl wg Stefana Themersona, scenariusz i reżyseria: Jacek Papis, muzyka: Hanna Klepacka
Wystąpili: Agnieszka Roszkowska, Dorota Papis
Czy łatwo jest napisać o tym, jak powstaje dom? Pewnie łatwo, bo można napisać tak: bierze się cegłę, na niej stawia następną i następną, i następną… Kto nie budował domków z klocków, zamków z piasku, szałasów z patyczków? No tak, w ten sposób pewnie łatwo. Ale jak powiedzieć naraz o wszystkim: o układaniu cegły na cegle, ale także o tym, że najpierw trzeba sobie taki dom wymyślić, potem go narysować, znaleźć miejsce, gdzie stanie, podłączyć wodę i światło, postawić zegar… bo inne są w Polsce, a inne w Chinach, jeszcze inne w Afryce… I że inne były kiedyś, a inne są teraz.

Stefan Themerson napisał świetną historię o budowaniu domu. A reżyser Jacek Papis opowiada teatralnie o tym, jak do architekta pana Hilarego Kąta przychodzi Tomasz Łebski, żeby zbudować dom…

Opowieść jest dowcipna i otwierająca wyobraźnię najmłodszych. Dzieci uwielbiają jej rytmiczny wiersz, słowne powtórzenia i przygody głównego bohatera, który sam jest trochę dzieckiem.

Historia w sam raz dla ciekawych świata małych budowniczych. [info ZDK]

Zapraszamy do Galerii foto. Mirosław Chmiel 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *