Patryk Pawelec z wyróżnieniem w Elblągu

130491dPatryk Pawelec z Zamościa reprezentował nasze miasto na “19 Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie?” w Elblągu, w dniach 20-22 marca. W festiwalu uczestniczyło 24 recytatorów oraz 27 osób śpiewających poezję. W jury zasiedli tym razem Olga Bołądź – aktorka, Grażyna Matyszkiewicz – wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, Maciej Jachowski – aktor i wokalista oraz Jarosław Wasik – Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Patryk znalazł się w gronie ośmiu laureatów, którzy wystąpili ostatniego dnia festiwalu podczas uroczystego koncertu galowego, któremu towarzyszył również koncert zespołu “Raz, dwa, trzy”
…Czy to jest kochanie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kręgu kultury żywego słowa w Polsce. Co roku przyjeżdżają tu artyści z całej polski aby wystąpić przed publicznością i poddać się ocenie jury.

Patryk Pawelec w ostatnim czasie został również stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, oraz otrzymał stypendium prezydenta miasta Lublina za osiągnięcia artystyczne o randze ogólnopolskiej.

(Materiał nadesłany)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.