Zawodowy start gimnazjalisty w ZSP Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu

IMG_4961
20 marca 2015 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu miało miejsce przedsięwzięcie realizowane w ramach Roku Szkoły Zawodowców Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu. Przybyli do hali OSiR w Zamościu gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną zawodowych szkół ponadgimnazjalnych z Zamościa, ze Szczeberzeszyna, ze Zwierzyńca i z Biłgoraja.  Przygotowana giełda zawodów pozwoliła na zapoznanie się z wymogami szkolnej rekrutacji oraz samej specyfiki prezentowanych przez szkoły zawodów.

W gronie 17 placówek znalazła się również nasza szkoła, która zaprezentowała dwa niezwykle interesujące i przyszłościowe zawody. Uczniowie pod czujnym okiem swoich nauczycieli przygotowali ekspozycje charakterystyczne dla danego zawodu.  Nad wszystkim czuwał zespół do spraw promocji. Warto nadmienić, że w przygotowaniach do przedsięwzięcia uczestniczyli także: firma TOM-POZ OGRODY oraz CKP.

Uczniowie klasy technik weterynarii stworzyli wnętrze małego gabinetu weterynaryjnego, w którym zainteresowani gimnazjaliści mogli przeprowadzić badania żywych zwierząt (kotce i psie). Lekarz weterynarii (pani prowadząca zajęcia z przedmiotów zawodowych w naszej szkole) w bardzo ciekawy sposób naświetliła tajniki pracy technika weterynarii. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia narzędzi oraz aparatury potrzebnej do badania zwierząt. Ponadto wyświetlano prezentację multimedialną o zawodzie i prezentację o rasach psów przygotowaną przez Lubelski Oddział Związku Kynologicznego. Film był równocześnie promocją Wystawy psów rasowych zaplanowanej na 19 kwietnia 2015 r. na targach w Lublinie.

Aranżacja przygotowana do zawodu technik architektury krajobrazu zachwycała swoją kolorystyką i pomysłowością. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizualizacja przydomowego ogrodu stanowiąca oryginalny przykład wnętrza małej architektury krajobrazu. Wizualizację przygotowały uczennice z klas technikum architektury krajobrazu pod czujnym okiem nauczycieli zawodu. Uczniowie, korzystając z najnowszych programów komputerowych, mogli wykazać się kreatywnością podczas tworzenia projektów ogrodów.  Nowoczesność przygotowanej ekspozycji znalazła uznanie wśród zaproszonych uczniów.

Z kolei Centrum Kształcenia Praktycznego w Zamościu zaprezentowało zawód technika mechanizacji rolnictwa (będącego także w ofercie naszej szkoły). Na placu przed halą OSiR zaprezentowano sprzęt rolniczy.

Mamy nadzieję, że gimnazjaliści, którzy odwiedzili nasze stoiska, byli zadowoleni i tym samym sprostaliśmy ich zawodowym oczekiwaniom.

Tekst i foto.: ZSP Nr 5 w Zamościu

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *