Katharsis Development gotowe do rozpoczęcia prac budowlanych

Zamość ul. Hrubieszowska (3)Inwestor Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Zamościu może rozpocząć prace budowlane. Pozwolenie na budowę kompleksu HopStop łączącego transport i handel jest już prawomocne.

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne HopStop w Zamościu to projekt zlokalizowany w centralnie położonym trójkącie ulic: Hrubieszowska, Gminna, Niepodległości. Obiekt o powierzchni 4000 m2 GLA połączy dworzec PKS z usługami i handlem. Dla PKS w Zamościu Sp. z o.o. zaplanowano nowoczesną powierzchnię dworcową wraz z infrastrukturą w postaci placu manewrowego oraz pięciu stanowisk odjazdowych. Z dziesięciu stanowisk skorzystają przewoźnicy prywatni.

– Wkomponowaliśmy dworzec PKS w Zamościu w zintegrowane centrum komunikacyjno-handlowe. Projekt, który realizujemy będzie funkcjonalny dla wszystkich: pasażerów komunikacji publicznej, jak również klientów, którzy zdecydują się na szybkie i wygodne zakupy – wyjaśnia Ewa Zurman, dyrektor ds. rozwoju w Katharsis Development, spółce odpowiedzialnej za inwestycję. – Zintegrowane centra to szansa na zmianę postrzegania dworców, które nadal kojarzone są przede wszystkim ze zdewastowaną poczekalnią i zaniedbanym otoczeniem. Z sukcesem wprowadzamy ten koncept również w innych miastach, w przygotowaniu jest np. podobny obiekt w Ostrowie Wielkopolskim – dodaje Ewa Zurman.

Na terenie inwestycji przewidziano ogólnodostępny parking naziemny dla 80 samochodów, w tym 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Jak podaje koordynator ds. komercjalizacji w Katharsis Development Justyna Kojak, większość lokali w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym w Zamościu jest już zajęta.

– Przy ulicy Hrubieszowskiej swoje lokale otworzą m.in. Stokrotka, Rossmann, Pepco, Apteka Dyżurna oraz cukiernia Jutrzenka. Jesteśmy pewni, że synergia centrum handlowego z dworcem autobusowym, a także centralna lokalizacja, spowodują, że nasz projekt stanie się strategicznym punktem na mapie Zamościa – mówi Justyna Kojak.

Katharsis Development to dynamicznie rozwijająca się na polskim rynku firma deweloperska, realizująca przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze komercyjnym. W jej portfolio znajdują się centra wygodnych zakupów (convenience centers) o wspólnej nazwie HopStop, a także Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie. W skład systematycznie powiększającego się portfela HopStop-ów wchodzą obiekty handlowe o powierzchni od kilku do kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych usytuowane w kluczowych lokalizacjach takich miast jak: Warszawa, Radom, Zamość, Siedlce, Ostrów Wielkopolski. Niejednokrotnie integrują one powierzchnię handlowo-usługową z nowoczesnymi dworcami PKS / PKP.

Zgodnie z planami inwestora budowa Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego HopStop w Zamościu rozpocznie się w drugim kwartale tego roku i potrwa około 10 miesięcy. To druga inwestycja Katharsis Development realizowana w Zamościu. W listopadzie ubiegłego roku inwestor przystąpił do prac budowlanych na terenie dawnej bazy PKS przy ulicy Sadowej. Powstaje tam parterowy, śródmiejski zespół budynków usługowo-handlowych wraz ze stacją benzynową PKN ORLEN. Obiekt HopStop Zamość Sadowa o powierzchni GLA 6000 m2 otworzy drzwi dla pierwszych klientów w IV kwartale 2015 r.

Materiał nadesłany
Wizualizacja inwestycji, autor – Biuro Architektoniczne Innebo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *