Otwarcie Letniej Galerii STALOWA w Zamościu – 01.05.2015 r.

1 maja miało miejsce otwarcie Letniej Galerii STALOWA w Zamościu. O godzinie 15:00 pierwsi goście mogli podziwiać dzieła sztuki kilkudziesięciu artystów związanych z Galerią STALOWA, w tym ich obrazy, fotografie, rysunki oraz grafiki, reprezentujące nurt sztuki współczesnej. Uczestnicy inauguracji – którzy przyjechali tu z całej Polski – zostali poczęstowani nie tylko dobrą sztuką, ale i winem oraz smacznym cateringiem dostarczonym przez Bar Ristorante Verona.

Galeria STALOWA ma swoją siedzibę na warszawskiej Pradze (przy ulicy Stalowej 26). Wystawa organizowana w Zamościu jest wydarzeniem sezonowym, powstałym w wyniku współpracy z Krzysztofa Fabijańskiego (właściciela warszawskiej galerii) z Marcinem Kowalikiem (którego prace także można podziwiać w zamojskim showroomie Galerii STALOWA) i Małgorzatą Bzówką – Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość.

W Zamojskim Salonie Letnim Galerii STALOWA można nie tylko podziwiać, ale i kupować prace wystawianych artystów. Ceny są bardzo zróżnicowane. Dzieła młodych twórców można nabyć już za 1300 zł, z kolei prace artystów o mocnej pozycji potrafią kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych (np. za dużą pracę olejną Edwarda Dwurnika trzeba zapłacić 37000 zł). Tym sposobem oferta jest skierowana zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają swoją fascynację sztuką, jak i do zagorzałych koneserów i kolekcjonerów, którzy pragną uzupełnić swoje kolekcje wyjątkowymi dziełami sztuki.

Obecnie wystawa zbiorowa obejmuje dzieła sztuki następujących twórców: Stanisław Baj, Martyna Borowiecka, Waldemar Borowski, Czesław Czapliński, Bartosz Czarnecki, Edward Dwurnik, Barbara Gębczak, Sylwia Gorak, Ryszard Grzyb, Łukasz Huculak, Justyna Kabala, Anna Karolina Kaczmarczyk, Tomasz Karabowicz, Arkadiusz Karapuda, Malwina Karp, Joanna Karpowicz, Marta Kawiorska, Ziemowit Kmieć, Janusz Oskar Knorowski, Marcin Kowalik, Berenika Kowalska, Daniel Krysta, Magdalena Laskowska, Katarzyna Makieła, Julita Malinowska, Monika Marchewka, Kinga Nowak, Henryk Opałka, Alicja Pulik, Roch Urbaniak, Małgorzata Wielek-Mandrela oraz Michał Zaborowski.

Dzieła sztuki w Zamojskim Salonie Letnim Galerii STALOWA będzie można podziwiać jeszcze do końca września 2015 r. Obiekt czynny jest codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, w godzinach od 12:00 do 19:00. Zamojski Showroom Galerii STALOWA mieści się na zamojskiej starówce, przy ulicy Grodzkiej 15.

Na miejscu osoby zainteresowane mogą nieodpłatnie otrzymać wydawane przez Galerię STALOWA albumy towarzyszące wystawom indywidualnym i zbiorowym.

Marcin Kowalik – współorganizator Zamojskiego Salonu Letniego Galerii Stalowa; malarz. Jego malarstwo to ciągłe krzyżowanie się określonych kręgów tematycznych: „Przestrzeń podróży, Pejzaż
w pudełku, Nieznane królestwo, Back to Basics, Faza lustra”. Jego obrazy mają charakter przestrzenny, geometryczny o wyjątkowej i wyrafinowanej kolorystyce. W trakcie procesu twórczego malarz stawia się w pozycji widza, prowadząc dialog z powstającym dziełem sztuki.

Zapraszamy na fotorelację z wernisażu i otwarcia Letniej Galerii Stalowa w Zamościu.
Foto.: Życie Zamościa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *