Olimpiada sportowa LSO na stadionie OSiR

.

Dzisiaj 18 czerwca to święto LOS , święto Radości, Młodości i Wiary . W przepięknej zamojskiej katedrze o godz.9.30 została celebrowana Msza Święta, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił rektor WSD Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. dr Jarosław Przytuła, jako dziękczynienie za całoroczną formację ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, scholi i wszystkich tych, którzy na co dzień formują swoje chrześcijaństwo w bliskości Ołtarza. Podczas tej Eucharystii zostali także ustanowieni nowi ceremoniarze, którzy od tej pory w sposób szczególny, będą troszczyć się o piękno liturgii w swoich parafiach.

Uczestnicy dzisiejszego wydarzenia w pięknym korowodzie weszli na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.  Warto zaznaczyć, że to już trzecia edycja tego wydarzenia, która w ostatnim tygodniu roku szkolnego, gromadzi tutaj w Zamościu, liczną rzeszę młodych ludzi, którzy chcą manifestować swoją wiarę, chcą wystąpić w sportowych zmaganiach, chcą być razem aby wspólnie umacniać te wartości, które są im bliskie i którymi kierują się na co dzień.
Pomysł Olimpiady zrodziła się w 2016 roku, kiedy to w naszej Ojczyźnie miały miejsce Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Zanim młodzież z całego świata zgromadziła się na krakowskich błoniach, miały miejsce Dni w Diecezjach. Także w naszej diecezji zgromadziła się młodzież z kilku europejskich państw. Jednym z wydarzeń przygotowujących do wyjazdu do Krakowa były zawody sportowe, właśnie tu na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Chcąc niejako kontynuować tę piękną tradycję zawodów sportowych, połączono  je z doroczną pielgrzymką Liturgicznej Służby Ołtarza całej naszej Diecezji. W tym roku już po raz trzeci ma miejsce to wielkie wydarzenie. Wydarzenie na tyle ważne, że nie tylko wpisało się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszej diecezji i na terenie miasta Zamość, ale także zostało zauważone na szczeblu ogólnopolskim. Każdego roku Olimpiada Sportowa odbywa się przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. To  wielka radość i ogromne wsparcie dla tego wyjątkowego wydarzenia

Uczestników Olimpiady poprowadził Chorąży Jan Złomańczuk niosąc flagę Polski. Następnie poczet sztandarowy diecezji zamojsko lubaczowskiej – nieśli harcerze, poczet sztandarowy Exodusu Młodych – niosła młodzież razem z ks. dyrektorem Jarosławem Kędrą, flagę ŚDM – niosła młodzież razem z ks. Tomaszem Szadym .

Uroczystego podniesienie Flagi Państwowej. dokonał poczet flagowy w składzie: Gabriela Odrzywolska, Kamila Frelas oraz Adrian Idziak – wolontariusze należący do Ruchu Światło- Życie z parafii św. Jerzego w Biłgoraju, odśpiewano hymn państwowy Uczestnicy zaśpiewali także hymn Liturgicznej Służby Ołtarza „KRÓLUJ NAM CHRYSTE”

Oficjalnego otwarcie Turnieju dokonał Piotr Orzechowski – Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Miasta Zamość

Ksiądz Sebastian Koper, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza tłumaczył, że pielgrzymka cieszyła się wielkim zainteresowaniem i zgromadziła około 1000 uczestników

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *