Młody naukowiec na uczelni PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu rozpoczyna realizację projektu pn. „Młody naukowiec na uczelni”, dofinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy. MNiSW wybrało 65 zwycięskich projektów spośród 200 złożonych wniosków.
Projekt zamojskiej uczelni ma na celu popularyzowanie nauki i rozwijanie zainteresowań wśród młodych ludzi. W ramach projektu kadra PWSZ w Zamościu przygotowała zajęcia, w których udział weźmie grupa 75 uczniów z Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 4 w Zamościu.
Tematyka zajęć będzie zróżnicowana, czego uzasadnieniem jest dążenie do popularyzacji nauki i wiedzy w obszarach odpowiadających różnym zainteresowaniom młodzieży gimnazjalnej. Zaproponowane zajęcia zostaną przeprowadzone w sposób odmienny i bardziej atrakcyjny niż podczas typowych zajęć lekcyjnych w szkołach. Będą to wykłady, warsztaty i wycieczki naukowo-dydaktyczne. Elementem uatrakcyjniającym i ukierunkowanym na aktywność uczniów w trakcie spotkań edukacyjnych będą konkursy wiedzy przeprowadzane w trakcie zajęć, w których do zdobycia będą nagrody. Ponadto każdy z uczestników projektu otrzyma zestaw promocyjno-edukacyjny.
Projekt realizowany będzie w okresie luty-czerwiec br. Zakłada on 8 spotkań.
Inauguracja projektu odbędzie się 24 lutego w budynku PWSZ przy ul. Zamoyskiego 64. Pierwsze zajęcia dla gimnazjalistów poprowadzi dr Janusz Skwarek z Zakładu Pedagogiki PWSZ w Zamościu.

Dodatkowe informacje nt. programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/wszystkie-wojewodztwa-z-uniwersytetami-mlodego-odkrywcy.html

Ewa Kołtun
Dział Promocji PWSZ w Zamościu

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *