X Puchar Świata – wspólny trening

W ostatni weekend ( 6 i 7 lipca) zamojski Rynek Wielki był biały od strojów treningowych karate, ponieważ w tym czasie rozpoczął się X Puchar Świata w Karate Tradycyjnym oraz 33 Międzynarodowy Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Roztocza.

W samo południe o godz. 12.00 odbył się wspólny trening prezentacyjny na Rynku Wielkim w Zamościu zawodników i sędziów. Trening poprowadził sensei Ilija Jorga

Dr Ilija Jorga , profesor uniwersytecki, doktor medycyny sportowej, mistrz sztuk walki, twórca stylu karate Fudokan1980 . rok. Pionier karateSFR Jugosławii i jej najlepszy instruktor karate.
Prof. Dr Ilija Yorga zaczął zajmować się karate w 1959 roku . rok. Jego pierwszym instruktorem był jego starszy brat, prof. Dr Vladimir Yorga , a później jego nauczyciele zostali profesorami Tetsuji Murakami , Taiđi Kaze i Hidetak Nisii .

We wspólnym treningu uczestniczył również prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

W tym roku przypada 40-ta rocznica karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie, dlatego Polski Związek Karate Tradycyjnego podjął decyzję, że tegoroczna jubileuszowa X edycja Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym odbędzie się 6 lipca (sobota) właśnie w Zamościu.

Zawody rangi światowej to dla Zamościa wyróżnienie, a pod względem organizacyjnym wielkie wyzwanie. Puchar Świata oprócz Mistrzostw Świata to jedno z najważniejszych wydarzeń w karate tradycyjnym. 
Starania w organizacji wydarzenia poczynił pochodzący z Biłgoraja, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, Sensei Andrzej Maciejewski. W 1992 roku w Montrealu na Mistrzostwach Świata zdobył pierwszy złoty medal drużynowy dla Polski, co zapoczątkowało drogę do sukcesów i rozwój karate w naszym regionie.

Advertisements

One thought on “X Puchar Świata – wspólny trening

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *