Mieszkanie Plus w Zamościu


8.07. (poniedziałek) o godz. 12.00 w w zamojskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa poświęcona realizacji programu MieszkaniePlus w Zamościu. Konferencja dotyczyła uruchomienia ankiet, które określą preferencje przyszłych najemców mieszkań przy ul. Parkowej.Udział w konferencji wzięli: Janusz Kobeszko, przedstawiciel zarządu PFR Nieruchomości oraz Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

Mieszkanie Plus w Zamościu – rusza ankieta dla zainteresowanych mieszkaniami przy ul. Parkowej
 Od 8 lipca do 8 września wszyscy zainteresowani mieszkaniami w ramach programu Mieszkanie Plus mogą wypełnić ankietę opublikowaną na stronie www.zamosc.pl
 Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 96 mieszkań o średnie powierzchni 55 mkw.
 Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to IV kwartał 2019 roku.

Celem uruchomionej ankiety jest zbadanie preferencji rodzin zainteresowanych najmem w ramach programu Mieszkanie Plus w Zamościu. Wśród pytań znajdują się zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności. Ankieta jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta Zamość.

  • Program Mieszkanie Plus idealnie wpisuje się w lukę mieszkaniową na rynku. Budujemy dla tych, którzy nie mogą ubiegać się o kredyt, ale zarabiają zbyt dużo, aby stanąć w kolejce do mieszkania komunalnego. Mieszkanie Plus w Zamościu wkracza w decydującą fazę – już w tym roku planujemy wbicie łopaty pod inwestycję. Myślę, że te 96 mieszkań może być szansą na poprawę jakości życia mieszkańców regionu, ale także sprowadzi do miasta nowe rodziny. Oprócz tego, może być szansą dla ludzi młodych, uczących się w Zamościu, którzy będą podejmowali decyzję o pozostaniu w mieście mówi doradca zarządu PFR Nieruchomości Janusz Kobeszko.
    W Zamościu na niespełna hektarowej działce powstanie osiedle z sześcioma, trzypiętrowymi blokami, które pomieści mieszkania od jedno- do czteropokojowych. Grunt wskazany przez miasto znajduje się przy ul. Parkowej. Ma zapewnioną niezbędną infrastrukturę społeczną – w promieniu kilometra od planowanej inwestycji są szkoły oraz przedszkole, a także liczne sklepy spożywcze. Ponadto w mieście są trzy uczelnie wyższe.
  • Miasto Zamość było jednym z pierwszych samorządów w kraju, które zgłosiło swój akces do programu Mieszkanie Plus. Pod budowę mieszkań przekazaliśmy grunt przy ulicy Parkowej, gdzie jeszcze w tym roku wbijemy pierwszą łopatę. Cieszymy się z tego, ponieważ do naszego urzędu zgłaszają się chętni do udział w programie Mieszkanie Plus i zrobimy wszystko, by ten program działał dobrze w Zamościu. Ufam, że to nie koniec naszej współpracy i w przyszłości będziemy wspólnie realizować program Mieszkanie Pluszaznaczył prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.
  • W ramach programu Mieszkanie Plus powstało już 867 mieszkań – w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Trwa też budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach. W Katowicach przy ul. Górniczego Dorobku pod koniec tego roku rozpocznie się nabór.
  • Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już ponad 130 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł.

W całym województwie lubelskim w ramach programu Mieszkanie Plus analizowanych jest 12 lokalizacji, których potencjał wynosi 1,2 tys. mieszkań. Większość gruntów została wskazana przez lubelskie samorządy.

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl
www.mplus.plh

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *