89 mln zł dofinansowania ze środków RPO dla Zamościa

Dzisiaj w poniedziałek (25 stycznia) o godz. 12.00 w Sali ślubów zamojskiego Ratusza odbyła się konferencja prasowa z udziałem wicemarszałka województwa lubelskiego Michała Mulawy.

Od 2018 roku Zarząd Województwa Lubelskiego podpisał z Miastem Zamość umowy na dofinansowanie projektów, złożonych przez Miasto, na prawie 125 mln zł, z czego ok. 89 mln zł dofinansowania to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego- ogłosił na dzisiejszej konferencji prasowej Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa i podkreślił, jak ważne dla mieszkańców Zamościa i regionu, były to projekty.

Pozyskane przez Zamość dofinansowania dotyczyły m.in. termomodernizacji miejskich obiektów oświatowych, rewitalizacji Rotundy Zamojskiej, przebudowy miejskiego zalewu.

Marszałek zaznaczył, że niebawem rozpocznie się nowy okres programowania, a samorząd Województwa Lubelskiego jest w przededniu uchwalenia nowej Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego. W Strategii znalazły się m.in. takie zamojskie inwestycje jak budowa filharmonii w Zamościu czy reaktywacja Akademii Zamojskiej. Ale nie tylko- jak powiedział Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, trwają prace przy przygotowywaniu bardzo dużego projektu związanego m.in. z energią odnawialną, prowadzone są również rozmowy na temat Strategicznych Inwestycji Terytorialnych. (UM)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *