Konkurs na plakat “SOS dla uszkodzonego zęba”

Konkursu na plakat w ramach akcji “SOS dla uszkodzonego zęba”

Celem konkursu jest nabycie wiedzy o postępowaniu w sytuacji kontuzji zęba wskutek wypadku, zapoznanie ze schematem postępowania, popularyzacja treści prozdrowotnych, aktywizacja środowisk szkolnych w zakresie działań prozdrowotnych. Temat: ciekawy sposób ujęcia schematu postępowania przy urazach zębów, zaprezentowanie interesujących, oryginalnych i barwnych recept na uratowanie zęba w formie plakatu. Treści powinny mieć pozytywne przesłanie, uświadamiać możliwość uniknięcia zagrożeń poprzez świadomy wybór korzystnych zachowań, sprzyjających zdrowiu jamy ustnej. Szczegółowy schemat postępowania dostępny jest na stronie w zakładce O nas/Nasze akcje/SOS dla uszkodzonego zęba.

Konkurs skierowany jest do całych klas 0-VI uczniów szkół podstawowych z powiatu zamojskiego. Do konkursu przystępuje cała klasa, która może wykonać tylko jedną pracę plastyczną (grupowe/zbiorowe wykonanie pracy) o tematyce zgodnej z regulaminem konkursu.

Prace konkursowe należy dostarczyć pocztą lub osobiście do Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed adres ul. Śląska 40, 22-400 Zamość do dnia 14.03.2017 r. Do pracy należy dołączyć deklarację uczestnictwa w konkursie.

15.03. 2017 ocena nadesłanych na konkurs prac i wybór laureatów. Laureaci konkursu poinformowani zostaną o zwycięstwie drogą telefoniczną.
19.03. 2017 prezentacja prac zwycięskich, oficjalne ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród podczas eventu z racji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Na ogłoszeniu wyników wymagana jest obecność nauczycieli zwycięskich klas oraz uczniów – przedstawicieli klas z ich ustawowymi/prawnymi opiekunami.

Rozmiar plakatu: format min. A4 – max. B1
Laureaci: Konkurs nagrodzony będzie w 2 kategoriach wiekowych klasa 0-III oraz IV-VI. W każdej kategorii przewidziano wybór 3 laureatów/klas.

Laureaci/Klasa otrzymują nagrody:
I miejsce 500 zł,
II miejsce bon do wykorzystania w G.H. Twierdza w Zamościu na kwotę 400 zł,
III miejsce bon do wykorzystania w G.H. Twierdza w Zamościu na kwotę 300 zł.
W konkursie wyróżnieni zostaną również nauczyciele zwycięskich klas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *