Teatr – wystawa Andrzeja Pogudza

Dzisiaj (18 czerwca) w Zamojskim Dom Kultury odbył się wernisaż prezesa Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, Andrzeja Pogudza .

Wystawa jest prezentowa w ramach imprez towarzyszących Zamojskiemu Latu Teatralnemu.

Teatr jest miejscem magicznym, w którym spotykają się aktorzy i widzowie, aby przeżyć wyjątkową i niepowtarzalną chwilę. Na scenie odbywa się swoistego rodzaju misterium, w stosunku do którego widz także pełni różne role: najczęściej odbiorcy, ale również bywa mniej lub bardziej aktywnym elementem spektaklu. Gra aktorów, scenografia, światła, efekty wizualne, jak również przestrzeń, w której prezentowana jest sztuka tworzą ten jedyny wymiar relacji dzieła artystycznego i otaczającego go świata.

Fotografie były wykonywane od 2010 roku podczas spektakli plenerowych Zamojskiego Lata Teatralnego. Niezwykłość sceny, jaką jest przestrzeń Starego Miasta, stała się motywem przewodnim prezentowanych obrazów fotograficznych.

Andrzej Pogudz – z wykształcenia historyk i dziennikarz, nauczyciel w II LO w Zamościu oraz fotograf. Zajmuje się fotografią abstrakcyjną i dokumentalną. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych, m. in.: „Zamość imaginacje”, „Kontekst”, „Dwa wiersze”, „Martwa natura”, „Portret”, „Inspirowane twórczością Bolesława Leśmiana”, udział w wystawach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii „Wschodnia”.
Prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, pomysłodawca i organizator Zamojskiego Tygodnia Fotografii Młodych. Założył i prowadzi Młodzieżową Pracownię Fotografii „Negatyw”. Jest autorem publikacji prasowych o tematyce kulturalnej oraz twórcą trzynastu wystaw indywidualnych. (m. in. „Londyn”, „Cztery pory roku”, „W Szkocji”, „Miejsca odległe”, „Granica”, „Zamość nieromantyczny”, „Ulotność bytu”).
Obecnie realizuje projekt pt. „Nieistniejące miasto”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *