Niebanalna impreza w Szkole Podstawowej nr 7: II Rodzinny Rajd Rowerowy

W sobotę 13 czerwca 2015r. odbył się  II Rodzinny Rajd Rowerowy. Wzięli w nim udział uczniowie klas I –III Szkoły Podstawowej Nr 7 w Zamościu wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczyciele.

Pomysłodawcami i organizatorami  rajdu byli: p. Sebastian Sawa, przedstawiciel Rady Rodziców oraz p. Jerzy Bekas nauczyciel wychowania fizycznego.

Rajd rozpoczął się  spod Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu i zakończył na terenach zielonych Szkoły Podstawowej w Mokrem.

Przez większość trasy około stu uczestników imprezy eskortowała policja, co stanowiło dodatkową atrakcję dla najmłodszych. Pierwszym przystankiem była siedziba Aeroklubu Ziemi Zamojskiej na lotnisku w Mokrem. Instruktor lotnictwa zapoznał gości z tajnikami latania, zaprezentował znajdujące się tam samoloty i szybowce. Wielką atrakcją była możliwość przebywania za sterami maszyn latających.

Dalsza trasa prowadziła wśród malowniczych łąk  i pól. Uczestnicy zachwycali się pięknymi krajobrazami, podziwiali błękit chabrów, czerwień maków i mogli poczuć zapach dojrzewających zbóż.  Piaszczysta polna droga była dla niejednego rowerzysty wielkim wyzwaniem. Wszyscy jednak dzielnie pokonali polne wertepy.

Zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy w komplecie dotarli do mety, gdzie czekało na nich ognisko.

Po krótkim odpoczynku odbyły się konkursy: zręcznościowy dla rodziców i slalom rowerowy dla dzieci.

Za uczestnictwo w rajdzie dzieci otrzymały okolicznościowe medale i dyplomy. Rajd był dla uczniów wspaniałą formą aktywnego spędzenia wolnego czasu z rodziną, nauczycielami  kolegami na łonie natury.

Tekst i fot.: SP nr 7 w Zamościu

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *