Dzieciaki do rakiet czyli tenis na w-fie w Zamościu

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu, przy wsparciu dyrektora Jerzego Kolano, zespołu nauczycieli i koordynacji Iwony Kawałko podjęła wyzwanie i zgłosiła się do ogólnopolskiej akcji Banku BGŻ BNP Paribas, promującej aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli: DZIECIAKI DO RAKIET

Jest to już 3 edycja akcji, w ramach której organizowane są bezpłatne warsztaty tenisowe dla dzieci. Organizatorzy zachęcają szkoły podstawowe z całej Polski do prowadzenia zajęć z tenisa na lekcjach wychowania fizycznego.
Tematem pracy konkursowej jest zachęcenie innych do aktywności fizycznej. W nagranym przez uczniów i nauczycieli filmiku należy pokazać dlaczego warto być aktywnym i jakie korzyści niesie za sobą uprawianie sportu.
Spośród 604 zgłoszeń zostanie wyłonionych 70 szkół, które otrzymają profesjonalny sprzęt do nauki gry w tenisa oraz specjalne szkolenia dla nauczycieli, które pokażą a jaki sposób można ten sprzęt wykorzystywać.

Dlatego potrzeba  głosów Internautów, a głosowanie ruszyło właśnie dzisiaj (19 listopada).

Głosować można na stronie “Dzieciaki do rakiet”

Każdego dnia można oddać aż 5 głosów na zgłoszone w projekcie projekty szkół. Głosowanie trwa aż do 18 grudnia. Lista zwycięzców pojawi się już 21 grudnia.

Dla 70 zwycięskich szkół przygotowano profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a nauczyciele z tych placówek przejdą specjalne szkolenie.

( na podst. inf. Iwony Kawałko z SP nr 9)

Dodajmy, że oprócz Szkoły Podstawowej nr 9 w projekcie udział biorą jeszcze trzy inne szkoły z Zamościa: SP nr 8, SP nr 7 oraz SP nr 2, które też liczą na głosy Internautów.

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *