Natura, nowoczesność i krok w przyszłość – Międzynarodowa Konferencja w Zamościu

29 czerwca w Hotelu „Koronny” w Zamościu  na zaproszenie Arkadiusza Bratkowskiego, Członka Zarządu Województwa Lubelskiego oraz Grupy KMS z Zamościa odbyła się międzynarodowa konferencja Natura, nowoczesność i krok w przyszłość – Lubelskie drugą Skandynawią.

Czy nowoczesność i postęp technologiczny może współgrać z naturą i czystym środowiskiem? Doświadczenia Finów i Szwedów pokazują, że to dobry duet. Co więcej? Można jeszcze na tym zaoszczędzić i zagwarantować mieszkańcom tych nieskażonych terenów wygodę. Także mieszkańcom Lubelszczyzny, która ma potencjał, by stać się drugą Skandynawią.

– Lubelskie pod względem czystości środowiska, w tym jakości wód i czystego powietrza jest perełką nie tylko na mapie Polski, ale także Europy. Ale to nie znaczy, że nie jesteśmy otwarci na nowoczesność. Wręcz przeciwnie – mądre, efektywne i sprawdzone technologie, to dla nas wyzwanie. Chętnie je promujemy i wspieramy. Dla dobra mieszkańców Zamojszczyzny i całego województwa lubelskiego – mówi Arkadiusz Bratkowski, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego. Projekt ten skierowany był do samorządowców, burmistrzów, wójtów i przedsiębiorców

Właśnie takim technologiom poświęcona była Międzynarodowa Konferencja „Nowoczesne technologie oczyszczania ścieków i ochrona wód na przykładzie doświadczeń Skandynawii. Wykorzystanie systemów IN DRÄN i LPS” przy skupisku mieszkańców około 2000 tyś osób.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele FANN VA-Teknik AB, specjalizującej się w nowoczesnych i zarazem w pełni ekologicznych systemów oczyszczania ścieków. W programie także odbyła się prezentacja fińskiej firmy SKT, lidera systemów kanalizacji niskociśnieniowych.

Skandynawowie opowiedzieli o najnowocześniejszych modelach biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków, które opierają się na perfekcyjnych – i sprawdzonych w Skandynawii – rozwiązaniach oraz na innowacyjnej technologii. Opierają się na innowacyjnej technologii, wykorzystującej tzw. moduł IN-DRÄN. To dzięki niemu systemy okazują się nie tylko bezpieczne, ekologiczne, ale również i ekonomiczne.

O polityce ekologicznej Lubelszczyzny, otwartej na technologie skandynawskie opowiadał Sławomir Struski, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.


Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *