Wpadnięciu mężczyzny do zamarzniętego zbiornika wodnego

25 grudnia br., po godzinie 12, zamojscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wpadnięciu mężczyzny do zamarzniętego zbiornika wodnego w Krasnobrodzie.

Zgłoszenie przekazała osoba postronna. Dzięki systemowi alarmowania poinformowana została miedzy innymi OSP w Krasnobrodzie w tym mieszkający niedaleko Kazimierz Misztal – Burmistrz Krasnobrodu oraz Michał Zawiślak – strażak z jednostki OSP Krasnobród, którzy natychmiast udali się na miejsce. Burmistrz wyjeżdżając, zabrał z garażu podręczną linkę. Na miejsce zdarzenia dojechali także policjanci, którzy również dysponowali krótką linką. Związanie obydwu linek pozwoliło (za trzecim razem) skutecznie ją rzucić mężczyźnie przebywającemu w wodzie.

Wspólnymi siłami udało się poszkodowanego wydostać na brzeg. Po dojeździe pierwszego zastępu z jednostki OSP Krasnobród, strażacy zastali już na brzegu zbiornika wydobytego z wody mężczyznę. Z uzyskanych informacji wynikało że 64 latek postanowił skrócić sobie drogę. Wszedł na zamarznięty zbiornik a następnie w odległości około 7 m od brzegu załamał się pod nim lód i wpadł do wody. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy poszkodowanemu, a następnie przetransportował go do szpitala.

Powyższe zdarzenie jest przestrogą dla osób wchodzących na zamarznięte zbiorniki wodne, natomiast postawa Burmistrza policjantów i strażaka zasługuje na uznanie, gdyż przyczyniła się do uratowania życia 64 letniego mężczyzny.

Oficer Prasowy Komendy Miejskiej PSP
bryg. Andrzej Szozda

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *