XI Przegląd Poezji Śpiewanej poświęcony twórczości Marka Grechuty

Po raz 11 w Bursie Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu odbył się Przegląd Poezji Śpiewanej Poświęcony Twórczości Marka Grechuty. W przeglądzie wzięło udział 32 młodych wykonawców ze szkół i placówek województwa lubelskiego. Patronat nad przedsięwzięciem sprawowali: Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty oraz Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.

Głównym celem przeglądu jest propagowanie wśród młodzieży utworów muzycznych opartych na tekście poetyckim ich wartości artystycznych oraz zainteresowanie młodych ludzi, postacią Marka Grechuty – zamościanina, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku
Jury w składzie: Dariusz Tokarzewski, Joanna Przekocińska i Tomasz Ziąbkowski wyłoniło laureatów tegorocznej edycji konkursu.

W kategorii burs i internatów I miejsce zajęła Irena Kruchyna z Bursy Szkolnej Nr 7 w Lublinie, III miejsca zdobyli Jolanta Kawalec z Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu i Filip Lasota z Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu.
W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych I miejsce przyznano Alicji Karpiuk z I LO we Włodawie, II miejsce Mateuszowi Lenardowi z ZSP Nr 1 w Zamoścu oraz III Miejsce Dorocie Walasek z ZSZ Nr 2 w Rykach.
W kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjów I miejsce jury przyznało Zuzannie Gałan, II miejsce Franciszkowi Barnowskiemu i III miejsce Aleksandrze Bełz uczniom Gimnazjum Nr 1 w Zamościu.
Przyznano także dwa wyróżnienia dla zespołu „Krynickie Szuwarki” z GOK w Krynicach oraz Natalii Kolano z Klubu Batalionowego w Zamościu.

Nagrody w Przeglądzie ufundowała Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu oraz sponsorzy – przedsiębiorstwa i firmy współpracujące z placówką.

Organizatorzy XI Przeglądu Poezji Śpiewanej składają serdeczne podziękowania Patronom Honorowym Przedsięwzięcia, uczestnikom oraz ich opiekunom, jurorom, wszystkim przybyłym gościom oraz sponsorom.( info.Bursa Nr.2)

XI Przegląd Poezji Śpiewanej poświęcony twórczości Marka Grechuty

XI Przegląd Poezji Śpiewanej poświęcony twórczości Marka Grechuty – Dariusz Tokarzewski

Opublikowany przez Życie Zamościa 25 kwietnia 2018

XI Przegląd Poezji Śpiewanej poświęcony twórczości Marka Grechuty

XI Przegląd Poezji Śpiewanej poświęcony twórczości Marka Grechuty – WYSTĘPY LAUREATÓW

Opublikowany przez Życie Zamościa 25 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.