Skoki narciarskie – dowiedz się na czym dokładnie polega ten zimowy sport

Każdego roku polskie rodziny zasiadają przed telewizorami w celu obejrzenia sportu, w którym nasi rodacy zawsze zajmują wysokie miejsca. Skoki narciarskie to bez wątpienia nasz konik. Mimo wszystko oglądając zmagania sportowców przed telewizorem, nie zawsze mamy pojęcie na temat dokładnych zasad takiej rywalizacji. Jeśli chcecie dowiedzieć się, na czym właściwie polega ta zimowa aktywność, to zapraszamy do tekstu poniżej.

Skoki Narciarskie – Historia Sportu

Zacznijmy od tego, jak właściwie powstały skoki narciarskie. Trzeba się zatem cofnąć do historii i minionych już lat. Jeśli chodzi o to, gdzie właściwie rozpoczęła się cała przygoda tej dyscypliny sportowej, to raczej nikogo nie zdziwi, że tym krajem jest Norwegia. To właśnie w tym mroźnym kraju ludzie wpadli nie tylko na to, by na nartach biegać, ale i właśnie na nich skakać. Co ciekawe, kluby narciarskie powstały niedługo później.

Pierwsza taka grupa założyła swoje zgromadzenie już w latach sześćdziesiątych XIX wieku. Tam, gdzie zbudowano pierwszą skocznię, czyli w mieście Holmenkollen,  31 stycznia 1892 odbyły się pierwsze zawody narciarskie. Nazwano je Holmenkollen Nordic i od jakiegoś czasu są igrzyskami nordyckimi. W Polsce skoki narciarskie pojawiły się w roku 1908. Od tego czasu nasi reprezentanci skutecznie reprezentują nas w zawodach z nimi związanych.

Zimowe miesiące oznaczają oczywiście Turniej Czterech Skoczni i ogólną rywalizację w sportach zimowych. Warto w tej sytuacji postawić na pewnych zawodników, którzy mogą pomóc wam zarobić odpowiednią sumę. Jeśli rozpoczynacie przygodę z obstawianiem, to przyda wam się kod promocyjny Betters. Pozwala on na zdobycie atrakcyjnych bonusów, takich jak choćby:

  • Zakład bez Ryzyka,
  • Freebet za Rejestrację,
  • Gra bez Podatku,
  • Freebet za Pierwszy Zakład.

Skoki Narciarskie – Co to Jest?

Skoro ugryźliśmy nieco historii związanej ze skokami narciarskimi, to warto skupić się na tym, co to właściwie jest za sport. Warto wspomnieć, że należy od do tak zwanych dyscyplin narciarstwa klasycznego, w których znajdziemy także biegi narciarskie, czy też kombinację norweską. Jeśli chodzi o popularność sportu, to największą cieszy się on w Europie (kraje nordyckie, Europa Środkowa) oraz Japonii.

Często w Internecie możemy znaleźć zapytania, takie jak “skoki narciarskie – na czym polegają?” Nie ma w takiej zagwozdce nic dziwnego, gdyż komentatorzy takich rywalizacji nie tłumaczom widzom ich zasad. Skupiają się oni przede wszystkim na wszystkich wydarzeniach, jakie mają miejsce, ale i oczywiście punktach, jakie skoczkowie wciąż zdobywają. Warto, więc poznać zasady tej popularnej dyscypliny sportowej zimowej.

Jak możecie się domyślać, w tym sporcie najistotniejsza jest oczywiście wysokość i długość skoku. To właśnie on może zadecydować o tym, które miejsce będzie należało do danego skoczka. Trzeba jednak pamiętać, że największą pomocą w zdobywaniu wysokich not i świetnych wyników jest odpowiednio niska waga skoczków. To właśnie dzięki niej są oni w stanie przelatywać na nartach tak długo i daleko.

Skoki Narciarskie – Na Czym Polegają?

Jeśli chodzi o kwestię zasad w skokach narciarskich, to również niezwłocznie trzeba się na nich skupić. Warto pamiętać, że celem sportu jest dokonanie skoku, jak najdłuższego, który odbywa się po rozpędzeniu się przez zawodnika i odbiciu się oczywiście od progu skoczni. Ciekawym faktem jest to, że na najwyższym skokach narciarskich istnieje możliwość skoków, które przekraczają nawet 250 metrów!

Mowa oczywiście o skokach mamucich, które niekiedy nazywa się lotami narciarskimi. Sędziowie oceniają styl, długość skoku oraz wykonanie lądowania. Jak mierzona jest odległość w skokach narciarskich? Odległość mierzy się od punktu, w którym skoczek dokonał lądowania. Odpowiada za to system video, który działa z dokładnością do 0,5 metra. Skoki narciarskie nie są skomplikowane, a ich oglądanie, to świetna zabawa.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *