Mój świat widzę Obrazami – wernisaż fotografii w Nadszańcu

W Galeria Nadszaniec  przy ulicy W. Łukasińskiego 2 odbył się 28.10.2017 r. o godz.15.00 wernisaż wystawy “Nasze Pasje Tryptyk – Mój świat widzę Obrazami” trójki pasjonatów  i rekonstruktorów dawnych bitew – Agnieszki Ziarkiewicz, Katarzyny Zając i Rafała Maśny.

Agnieszka Ziarkiewicz jak powiedziała nam lubi fotografować miasta, krajobrazy i prowadzić dokumentację z rekonstrukcji bitew. Katarzyna Zając –  wykonuje zdjęcia z zaskoczenia, które mają na celu pokazanie emocji i jak najwięcej naturalności. W przypadku zwierząt to one nadają rytm i tempo sesji.  W przypadku pokazów i zawodów skupiam się głównie na jak najlepszym pokazaniu zarówno właściciela jak i zwierzę oraz to jak wyglądają zawody i pokazy – to co się na nich dzieje, ruch, współpraca, itp.  W przypadku rekonstrukcji staram się uwiecznić nie tylko scenki dziejące się na inscenizacji ale także skupiam się na osobach biorących w niej udział. Łącznie z zwierzętami jeśli takie występują. Rafał Maśny oprócz fotografii rekonstrukcji bitew lubi fotografować koncerty, które jak powiedział trudne są do sfotografowania z uwagi na zmieniające się warunki oświetleniowe.

Na organizację Galerii Nadszaniec Fundacja otrzymała środki na zakup 21 sztalug i antyram  z Urzędu Miasta z Wydziału Promocji. Otwarcia wystawy dokonał Tomasz Kowalewski . Muzyczną stronę przygotowała Alicja Janusz.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *