WSHE – inauguracja roku akademickiego 2017/2018

W dniu dzisiejszym (28.10) Wyższa Szkoła Humanistyczno- Ekonomiczna im Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu zainaugurowała kolejny już dwudziesty rok działalności.
Uroczystość rozpoczęło wystąpienie rektora dr Jana Waszczyńskiego W swoim przemówieniu Pan Rektor, zgodnie z tradycją, poinformował społeczność akademicką o dokonaniach minionego roku oraz o planach na przyszłość.
Jednak najważniejszą częścią inauguracji była immatrykulacja studentów pierwszego roku. Indeksy z rąk dziekana dr Magdaleny Kuranc-Szymczak odebrali studenci studiów pierwszego stopnia na kierunkach administracja oraz bezpieczeństwo narodowe. W tym roku studia na tych kierunkach rozpoczęło 60 nowych żaków.

W imieniu samorządu studentów nowych członków społeczności akademickiej powitała Sylwia Łyś – przewodnicząca Samorządu,
Uroczystości inauguracyjne to też okazja do uhonorowania najlepszych ubiegłorocznych absolwentów. Dyplomy uznania i pamiątkowe odznaki wręczył Rektor Uczelni. W gronie wyróżnionych znaleźli się Edyta Kasiedczak, Mateusz Górnik, Halina Ciećka oraz Arleta Kołaszewska
Zwieńczeniem wydarzenia był wykład inauguracyjny pt. „ E- składka – nowy wymiar rozliczeń” który wygłosił dr hab. Zbigniew Wasąg, dyrektor oddziału ZUS w Biłgoraju.
Uroczystości towarzyszyła wystawa archiwaliów udostępnionych przez Archiwum Państwowe w Lublinie pt. „Przemysł i technika na Lubelszczyźnie”, na której zaprezentowane zostały akta, fotografie, różnego rodzaju plany i projekty związane z rozwojem przemysłowego krajobrazu regionu Lubelszczyzny od XIX po II połowę XX wieku.

Uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego uświetnił swoim śpiewem Chór Ziemi Zamojskiej “Contra”. Prowadzenie uroczystości płk.Marek Kwiecień  – wykładowca w  Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomiczna im. J Zamoyskiego w Zamościu.

 

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *