Grand Prix dla zespołu Ave Spes z Zamościa

Miło nam poinformować państwa iż zamojski zespół Ave Spes prowadzony przez Panią Anne Cios zdobył Grand Prix na 23 Ogólnopolskim Festiwalu w Slemieniu. Zespół pokonał 70 wykonawców.

Zespół wokalno- instrumentalny Ave Spes skupia młodzież gimnazjalną i licealną Zamościa. Działa od listopada 2015 r. w parafii O. Franciszkanów. Wykonuje wyłącznie muzykę sakralną. W większości są to utwory autorskie do tekstów zamojskiego poety- Krzysztofa Konopy. Utworów tych nie można słuchać będąc obojętnym – trzeba je przeżyć. W czasie swego krótkiego acz efektywnego działania zespół wzbogacał oprawę mszy świętych, koncertował min. w katedrze zamojskiej, urzędzie miasta i oczywiście w kościele franciszkańskim. Śpiewał także w Kalwarii Pacławskiej i w kościołach Bieszczadów. Zakwalifikował się do XXIII ogólnopolskiego konkursu kolęd i pastorałek, który odbędzie się w dniach 23-24 stycznia 2016r. w Ślemieniu. Młodym wykonawcom oczywiście życzymy samych sukcesów i radości ze wspólnego muzykowania.
Kolędy w wykonaniu zespołów- i te tradycyjne wykonane wspólnie z publicznością i autorskie poruszały serca słuchacza, zmuszały do myślenia. Był to koncert pełen wrażeń i emocji, serca, zadumy wiary i nadziei

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *