Fountain Hills w stanie Arizona Miastem Partnerskim Zamościa. 28.06.2014 r.

Fountain Hills amerykańskie miasto w stanie Arizona zostało miastem partnerskim Zamościa. Umowę o współpracy partnerskiej podpisali w sobotę, 28 czerwca Marcin Zamoyski, Prezydent Miasta Zamość oraz Linda Kavanagh, Burmistrz Fountain Hills.
Pani Burmistrz Linda Kavanagh przybyła do Zamościa z Konsulem Honorowym RP w Arizonie Bogumiłem Horchemem oraz Ewą Grabowską, Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej w Arizonie.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w sali Consulatus zamojskiego ratusza. Zgodnie z zapisami umowy Zamość i Fountain Hills będą współpracować w zakresie wzajemnej promocji, kultury, sportu, turystyki, gospodarki, nauki i oświaty oraz spraw społecznych.

Delegacja z Fountain Hills gości w Zamościu od 27 czerwca. W programie pobyutu gości ze Stanów Zjednoczonych jest między innymi zwiedzanie atrakcji turystycznych Zamościa i Roztocza.

Fountain Hills to ponad 20-tysięczne miasto w stanie Arizona, regionu słynącego z wielu atrakcji turystycznych i jednego z najbardziej znanych amerykańskich uniwersytetów. W stanie Arizona żyje równiez ponad 100 tys. obywateli amerykańskich polskiego pochodzenia.
info. UM

W dniu dzisiejszym w Zamościu gościł 14th Louisiana Infantry Regiment – grupa rekonstrukcyjna z Krakowa, która na cześć gości z USA oddała na Rynku Wielkim salwę honorową.
,,Jesteśmy grupą rekonstrukcji historycznej odtwarzającą pułk piechoty konfederackiej z czasów Wojny Secesyjnej. Nasz oddział tworzą ludzie z całej Polski – posiadamy placówki w Krakowie, Lublinie, Łodzi, Kłodzku i okolicach Warszawy. Łączy nas zamiłowanie do historii, dawnych militariów, oraz sympatia dla konfederackiego Południa. Jesteśmy największą grupą w Polsce zajmującą się rekonstrukcją historyczną z okresu Wojny Secesyjnej.
Odtwarzamy oddział, który został założony przez dwóch Polaków – majora Kacpra Tochmana, oraz pułkownika Walerego Sulakowskiego – pierwszego dowódcę pułku. W formacji tej służyło ok. 20 Polaków, najwięcej spośród wszystkich pułków w armiach Konfederacji. ”
info. 14th Louisiana Infantry Regiment

Zapraszamy do Galerii 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.