Aeroklub Ziemi Zamojskiej – Mistrzem Polski Modeli Halowych w klasie F1N w grupie młodzików

Mistrzowie PolskiMistrzostwa Polski Modeli Halowych w klasie F1N w Suwałkach odbyły się w dniach 7-9.11.2014 r., nie zabrakło na nich także naszych modelarzy. Po raz drugi drużynowo zdobyliśmy Mistrzostwo Polski Modeli halowych w klasie F1N młodzików.

Po odsłuchaniu „Mazurka Dąbrowskiego” do rywalizacji w tych szybowcowych zawodach modelarskich przystąpiło 90 zawodników, reprezentujących  9 aeroklubów regionalnych i stowarzyszeń modelarskich z całej Polski.

Ekipa zamojska składała się z 15 zawodników, którzy startowali w 4 grupach wiekowych:
– grupa młodzików
– grupa juniorów młodszych
– grupa juniorów
– grupa seniorów

W grupie młodzików drugie miejsce zajął i stanął na podium Dominik Skwarek, tym samym został pierwszym Wicemistrzem Polski na rok 2014; w grupie juniorów młodszych drugie miejsce zajął Piotr Wielosz-Hałasa, który także został Wicemistrzem Polski na rok 2014.
W grupie juniorów przypadło nam czwarte miejsce, dla Konrada Pogwizda. Seniorzy także startowali, ósme miejsce przypadło instruktorowi Leszkowi Kryszczukowi.

Na podstawie wyników indywidualnych przeprowadzono klasyfikację drużynową, w której grupa młodzików zdobyła I miejsce, tym samym Aeroklub Ziemi Zamojskiej został Mistrzem Polski Modeli Halowych w klasie F1N w grupie młodzików, wyprzedzając Aeroklub Warszawski.

Drużynowo w grupie juniorów Aeroklub Ziemi Zamojskiej zdobył III miejsce, otrzymując tytuł  II Wicemistrza Polski Modeli Halowych w klasie F1N.

Fot.  Leszek Kryszczuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *