6 EXODUS MŁODYCH – spotkanie z ks. Adamem Szustakiem OP

Trzeci dzień  6 EXODUSU MŁODYCH to spotkanie z ks. Adamem Szustakiem OP,  który wystąpił   ze swoją pełną energii i entuzjazmu konferencją.  Ks. Adam Szustak OP, znany Dominikanin jak sam mówi gotów jest głosić Ewangelię wszystkim i wszędzie. Ks. Adam mocno przypominał młodym ludziom, że Pan Bóg ich kocha najbardziej spośród wszystkich swoich stworzeń:

Podczas Eucharystii w której homilię wygłosił również ks. Adam Szustak.Nawiązał on do Patrona dnia , św. Tomasza Apostoła, który w penym momencie odsunął się od wspólnoty uczniów i został sam, upadł i zwątpił. Dopiero miłość Chrystusa i wspólnota ludzi przywróciła go na nowo do życia. ‘Stań się domownikiem Boga, bo wtedy dostaniesz wszystko, bo w tym domu można spokojnie oddać swoją nędzę i słabość – On je zabierze i wysypie na nas swoje łaski,  nie zapraszaj Go tylko do ,,przedpokoju”’ jak przyjaciela , który do Ciebie przychodzi a Ty nie chcesz wpuścić go dalej – mówił podczas Eucharystii o. Adam Szustak.

więcej dla ciekawych http://adamszustak.pl/adam-szustak-dominikanin/ , http://www.langustanapalmie.pl/zaproszenia

Fotorelacja Janek Cios

Nowością na Exodusie była Ewangelizacja Zamościa, kiedy to wszyscy uczestnicy wyszli na zamojską starówkę, gdzie poprzez wspólny śpiew, taniec i uwielbienie głosili Ewangelię i wyznawali publicznie swoją wiarę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.