30 lat Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego – 17.12.2014 r.

W środę 17 grudnia w Zamojskim Domu Kultury odbyło się otwarte spotkanie z redaktorami, którzy przez 30 lat tworzyli treść i formę Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego.

ZKK przez te lata przeszedł wiele przeobrażeń. Pismo borykało się z wieloma trudnościami, jak kłopoty z jakością i miejscem druku, niskimi przydziałami papieru czy z cenzurą. Stałą bolączką było jego finansowanie. Tematyka pisma związanego bezpośrednio z kulturą, sztuką i historią naszego miasta i regionu nie przysparza mu wielu czytelników, nie mówiąc już o sponsorach. Były lata gdzie z powodów finansowych i braków papieru ukazywały się numery łączone, a w 2005 roku tylko jeden numer kwartalnika. Tylko dzięki wytrwałości i zaangażowaniu kolejnych dyrektorów Wojewódzkiego, później Zamojskiego, Domu Kultury i pasjonatów kwartalnik przetrwał.

Pismo tworzyli i dalej tworzą: historycy, muzealnicy, znawcy sztuki, archeolodzy, regionaliści, pracownicy naukowi uczelni zamojskich i lubelskich, ludzie ze świata kultury i sztuki.

Spotkanie było okazją do promocji kolejnego, grudniowego numeru ZKK. Był oczywiście tort i zasłużone życzenia urodzinowe.

fotorelacja i tekst: Mirosław Chmiel

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *