ROZMYCIA – wystawa zbiorowa ZGF – 18.12.2014 r.

ZGF – grupa twórcza zaprosiła 18.12.2014 na godz.17.30 do Zamojskiego Domu Kultury na otwarcie drugiej wystawy. Motywem podjętym w pracy fotograficznej był temat ROZMYCIA.

Zamojska Grupa Fotograficzna – grupa ludzi, których połączyły dwie rzeczy: zainteresowanie fotografią oraz mieszkanie w tak pięknym mieście jakim jest Zamość. ZGF skupia ludzi różnych profesji, w różnym wieku.ZGF jest kontynuatorką działań “Zamojskiej Grupy Fotografików”, powstałej w 1976 roku przy Wojewódzkim Domu Kultury w Zamościu.
Grupa działa w ramach stowarzyszenia “Kultura dla Zamościa”. Siedzibą grupy jest Zamojski Dom Kultury.

ROZMYCIA to druga wystawa zbiorowa ZGF. Jest pokazaniem różnorodności zainteresowań i technik stosowanych przez jej członków. Rozmycia meandrują między rzeczywistością a abstrakcją.Każdy pokazał swoją indywidualną interpretację postrzegania piękna i świata. Tylko fotografia pozwala wizję przeistoczyć w realny obraz.

Wrażenie ruchu jest nieodłącznym elementem zdjęć akcji i zdjęć sportowych, w których podkreślamy szybkość, upływający czas i zmieniającą się przestrzeń. Techniki wykorzystywane przy zdjęciach akcji warto czasem zaadaptować na potrzeby np. krajobrazów. Niemożliwe? Weźcie aparat do ręki i sprawdźcie sami. Liczy się pomysłowość.

Autorzy prac :
Dorota Bednarz, Bogdan Cabaj, Jerzy Cabaj, Jan Cios, Mirosław Chmiel , Marek Jawor, Klaudia Kowalczuk, Witold Miąsik, Piotr Płachciński, Waldemar Siatka, Dariusz Szopa , Mirosław Teterycz, Jan Wardach,  Leszek Wygachiewicz

fotorelacja: Klaudia Kowalczuk

fotorelacja: Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.