21. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego Sacrofilm – Koncert inauguracyjny

Rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego Sacrofilm. W programie zaplanowano projekcje filmowe, wykłady, spotkania z twórcami, prelekcje filmoznawców i krytyków filmowych. Gośćmi tegorocznego Sacrofilmu będą twórcy filmowi: prof. Krzysztof Zanussi i Marcin Dudziński, filmoznawcy: ks. prof. Marek Lis, Piotr Kotowski, Wojciech Kałużyński, wykładowcy: ks. dr hab. Marian Pokrywka (KUL), rabin dr Joel Chaim Nowicki, a także przedstawiciele festiwali religijnych z Włoch i z Francji oraz Fundacji „Dunaj” Instytut Dialogu.

21. Sacrofilm został zainaugurowany koncertem Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka połączonym z projekcją filmu „Ostatnia droga” i prezentacją fotocastów przygotowanych  przez Pana Rafała Pilewicza we współpracy z Zamojskim Towarzystwem Fotograficznym i Zamojską Grupą Fotograficzną. Muzykę na żywo do filmu skomponował obecny na koncercie Marcin Gumiela.

Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM. od wielu lat ich znakiem rozpoznawczym jest prezentowanie religii monoteistycznych w duchu nauczania Soboru Watykańskiego II, papieża św. Jana Pawła II oraz jego następców – Ojca Świętego Benedykta i Franciszka. W tym roku na kinowym ekranie i w salach wykładowych poruszany będzie temat miłosierdzia w ujęciu judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu. Tegoroczny Sacrofilm odbędzie się w dniach 30 stycznia-4 lutego 2016. (CKF Stylowy)

Fotorelacja Magda Cios, Mirosław Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *