Cyfrowa księgowość z lokalnym charakterem

Cyfrowa księgowość z lokalnym charakterem

Przyśpieszająca cyfryzacja biznesu, wzrost znaczenia e-handlu w gospodarce, ciągłe zmiany w przepisach prawa. To tylko niektóre z aspektów, z którymi przyszło się mierzyć przedsiębiorcom w ostatnim czasie. Nie wspominając już o działaniu w czasach pandemii i wszechobecnych ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej na każdym kroku. Z pomocą przychodzi nowoczesna, cyfrowa księgowość. 

Nowy model prowadzenia biznesu

Wyzwania ostatnich czasów, niejednemu  przysporzyły dotkliwy ból głowy. Działanie w tych warunkach wymaga niezwykłej elastyczności i dynamiki, ponieważ firmy z dnia na dzień muszą przystosowywać się do nowych wymagań.  W niedawnej pandemii najlepiej byłoby przejść z wersji analogowej na niemal w pełni cyfrową. Niektóre biznesy wręcz były zmuszone kompletnie zredefiniować wypracowany przez lata model biznesowy. Funkcjonowanie w takich warunkach wymaga odpowiednich partnerów, którzy będą w stanie wspomagać taką firmę w rozwoju i sami w sobie będą stanowić wartość dodaną do całości. 

Ważnym elementem każdego biznesu jest dział finansowy potocznie zwany księgowością. Nowoczesna księgowość nie polega na wypełnianiu deklaracji podatkowych, czy pilnowaniu, by faktury były ładnie ułożone w segregatorze. Dzisiaj księgowość polega na ścisłej współpracy na linii właściciel biznesu – dział księgowy, natychmiastowej wymianie informacji w trybie online i proaktywnym działaniu. Ma ono na celu możliwe jak najlepsze wykorzystanie posiadanych zasobów, zwłaszcza w tych sektorach gospodarki, gdzie dynamika wzrostu jest bardzo duża. Takimi obszarami są e-handel, innowacyjna produkcja, międzynarodowa dystrybucja czy cały sektor IT. Ocenia się, że dziedzina ogólnie nazywa e-commerce, notować będzie co roku wzrost rzędu 33 – 36 procent(!).

Cyfrowa księgowość w biurze rachunkowym

Warto pomyśleć o outsourcingu usług księgowych sprawdzonym ekspertom z tej dziedziny. Spółka doradztwa podatkowego SEGIT BFC powstała w wyniku połączenia BFCorp i dobrze lokalnie znanej „Marek Segit – usługi księgowe”. Biuro rachunkowe, założone przez Marka Segita, przez ponad 25 lat świadczyło usługi księgowe przedsiębiorcom z Zamościa i okolic. Przed przejściem na zasłużoną emeryturę, właściciel połączył on swoją firmę z BFCorp, w wyniku czego powstała nowoczesna spółka SEGIT BFC. 

Dzisiejsza księgowość musi iść z duchem czasu i nadążać za zmieniającym się otoczeniem biznesu, zmianami w prawie, modą, środowiskiem, młodym pokoleniem przedsiębiorców. Właśnie dlatego, SEGIT BFC to firma świadczące nowoczesne usługi księgowe w oparciu o wykorzystanie technologii cyfrowej i transfer know – how. 

Szybkie i proste dzielenie się dokumentami – księgowość online

SEGIT BFC udostępnia swym klientom specjalnie do tego celu stworzoną chmurę (own cloud) do depozycji, przetwarzania i wymiany dokumentów, dzięki czemu księgowanie może odbywać się on-line. 

Firma wychodzi naprzeciw Klientom, oczekujących obsługi w postaci cyfrowej – „Szanujemy czas i pieniądze naszych klientów, dlatego stosujemy wypracowane w BFCorp rozwiązania, umożliwiające transmisję dokumentów księgowych pomiędzy naszym serwerem i Klientami, czy też integrację różnych systemów IT. Zwłaszcza danych o sprzedaży i zakupu z platform e-commerce, takich jak ALLEGRO, AMAZON itp. Nasi Klienci nie muszą drukować dokumentów. Drukowanie jest bez sensu. Wystarczy korzystać z ogólnie dostępnej technologii internetowej, dzięki której w ciągu kilku sekund możemy księgować nawet tysiące dokumentów” – mówi Rafał Marciniak nowy szef w SEGIT BFC. 

Jak współpracuje z klientem SEGIT BFC?

W biurze rachunkowym SEGIT BFC każdy Klient jest pod fachową opieką. Nawet najmniejsza firma – taka jak miko przedsiębiorcy, tzw. „osoby fizyczne” wpisani do CEIDG – obsługiwana jest zawsze przez zespół składa się minimum z głównego księgowego, księgowej, doradcy podatkowego, specjalisty ds. kadr i płac oraz informatyka. 

Zadaniem działu IT w SEGIT BFC jest taka pomoc Klientom, aby możliwa była optymalizacja procesu obsługi pod względem elektronicznej wymiany dokumentów i automatyzacji księgowości. Chodzi o to, aby niektóre zadania robiły komputery bez udziału Klienta, który ma dzięki temu czas na coś innego. Podkreślenia wymaga, że w skład biura rachunkowego SEGIT BFC wchodzi też kancelaria podatkowa, dzięki której Klientów chroni status spółki doradztwa podatkowego, wpisanej na listę Krajowej Izby Doradców Podatkowych po nr …. 

Firma księgowa SEGIT BFC stosuje lokalnie w Zamościu unikalne w skali Polski rozwiązania techniczne i organizacyjne dla przedsiębiorców działających w szeroko pojętym sektorze e-commerce lub opartych głównie o Internet usługach b2b. Biuro rachunkowe SEGIT BFC wdrożyło bowiem standard usług CYBER CENT. Dzięki temu w bardzo efektywny sposób może obsługiwać również takich Klientów, którzy bardzo dynamicznie rosną. 

„Jeśli obsługiwane pod względem księgowym nowoczesne przedsiębiorstwo przyrasta kilkadziesiąt procent rocznie, nie musimy u nas zatrudniać dodatkowych osób i nie próbujemy kosztem pensji dodatkowej księgowej obciążać naszego Klienta. Dodatkowe możliwości kryją się na przykład w technice OCR, czyli elektronicznemu księgowaniu skanowanych dokumentów” – wyjaśnia cytowany wyżej Rafał Marciniak. 

SEGIT BFC dysponuje dzięki połączeniu z BFCorp doświadczeniem z wielu lat pracy zarówno dla dużych, znanych w zasadzie na całym świecie firm z branży e-handlu, takich jak np.  internetowa drogeria COCOLITA.pl, ale także z pracy dla początkujących, stawiających pierwsze kroki w biznesie. 

„Każdy kiedyś zaczynał – e-Bay też był kiedyś mały. Pierwszy Apple powstał przecież w garażu” – z uśmiechem dodaje prezes biura rachunkowego SEGIT BFC.

Podsumowując, przedsiębiorcy powierzający księgowość swoich firm do prowadzenia przez SEGIT BFC zyskują nowoczesnego partnera biznesowego. Oferta zawiera w przystępnych cenach kompleksową obsługę doradcy podatkowego, księgowej, specjalisty ds. kadr i płac, informatyka oraz asystenta administracyjnego – czyli całego zespołu specjalistów. Usługi dostępne on-line lub stacjonarnie w Zamościu, w biurze przy ul. Zamoyskiego 37.

www.segitbfc.pl 

embedgooglemap.net

Marek Segit BFC Sp. z o.o.

22-400 Zamość

Zamoyskiego 37

Telefon: 84 639 89 35

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.