Najbliższe konkursy w Szkole Podstawowej Nr 7 w Zamościu

zycie_zamoscia_artykul2-300x16914 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu odbędzie się 11 Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II szkół podstawowych „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”. Jest to konkurs oparty na zabawach liczbowych, w których na pierwszy plan wysuwają się działania matematyczne i logiczne myślenie.

Następnie 28 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu odbędzie się VII Konkurs historyczny „Dzieci Zamojszczyzny. Realia życia w okupowanym Zamościu” realizowanym przy współpracy z Muzeum Zamojskim w Zamościu, kierowany jest do uczniów szkół podstawowych miasta Zamość oraz powiatu zamojskiego.

Konkurs organizowany jest w ramach VII edycji projektu edukacyjnego „Dzieci Zamojszczyzny widziane oczami współczesnej młodzieży” realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza  w Zamościu.

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym: Prezydenta Miasta Zamość, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Przedmiotem konkursu jest wiedza o losach Dzieci Zamojszczyzny, dziejach Zamojszczyzny podczas II wojny światowej (wysiedlenia, pacyfikacje) oraz  na temat realiów codziennego życia dzieci podczas okupacji na podstawie lektury książki Wiktora Zawady „Kaktusy z Zielonej ulicy”. Uczestnicy konkursu będą uczestniczyć w żywej lekcji historii przygotowanej przez pracowników muzeum, zwiedzą miejsca pamięci związane z historią Zamościa podczas II wojny światowej.

Więcej informacji na stronie www.sp7zamosc.edupage.org

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *