Zamość – Mokre, uroczyste oddanie do użytku pasa startowego po modernizacji

.Na lotnisku Mokre 115 na terenie Aeroklubu Ziemi Zamojskiej w (sobotę) o 16.30 odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi z okazji oddania do użytku pasa startowego po modernizacji.
Po oficjalnym otwarciu pasa startowego , odbył się pierwszy start i pierwsze lądowanie na “nowym” pasie samolotem RWD-8,  skoki z flagą Polski i Powiatu Zamojskiego oraz wieczorny pokaz akrobacji szybowcowej z pirotechniką.

W uroczystości otwarcia uczestniczyły władze Powiatu Zamojskiego, parlamentarzyści , samorządowcy, przedstawiciele władz wojewódzkich , zaproszeni goście.

Starosta Zamojski Stanisław Grześko powiedział – Dziś mamy szczęśliwy dzień dla Powiatu Zamojskiego, dla całej Zamojszczyzny, dla lotnictwa. Dzisiaj dotrzymujemy słowa, oddajemy pas startowy na lotnisku w Mokre. Cieszymy się, że po tak wielu długich próbach możemy oddać do użytkowania ten pas startowy Areoklubowi Ziemi Zamojskiej. Budowa tego pasa startowego przebiegała dość długo. Długość tego pasa startowego to 950 m a szerokość 50 m. Pas ten jest w pełni przygotowany do przyjmowania małych i średnich samolotów. Lotnisko będzie służyło wszystkim, którzy będą chcieli przylecieć turystycznie czy biznesowo. Koszt tego zadania to ponad 9 mil. zł z czego 3 mil. to pieniądze z programu ,, Polski Ład” a 6 mil. to pieniądze przyznane przez Radę Powiatu Zamojskiego.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *