Zaśnięcie przyczyną zderzenia się z ciężarówką na DK-17

Na DK-17 w Wólce Panieńskiej kierujący busem nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka tirem. 38-letni kierowca busa trafił do szpitala, na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. Prawdopodobnie 38-latek zasnął za kierownicą. Kolizja dla kierowcy busa zakończyła się mandatem w wysokości 3000 zł.

Do zderzenie busa z pojazdem ciężarowym doszło (03.08.) rano około 5:30 na remontowanym odcinku drogi krajowej numer 17 w Wólce Panieńskiej.  Z ustaleń pracujących tam policjantów z zamojskiej komendy wynika, że kierujący busem marki Mercedes jechał od Tomaszowa Lubelskiego w stronę Zamościa. Nagle zjechał na przeciwny pas ruchu, po którym z przeciwka poruszał się kierujący pojazdem ciężarowym m. Volvo z naczepą. Widząc to kierowca ciężarówki zjechał maksymalnie na prawe pobocze i do przydrożnego rowu. Jednak nie zdołał uniknąć zderzenia z busem.

Mercedesem kierował 38-letni obywatel Ukrainy, załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Po badaniach okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. 38-latek przewoził 26-letnią pasażerkę, na szczęście kobiecie nic się nie stało.

Załoga karetki pogotowia pomocy medycznej na miejscu zdarzenia udzieliła 57-letniemu mieszkańcowi gminy Annopol, który kierował pojazdem ciężarowym. Nie wymagał on dalszych badań w warunkach szpitalnych.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem przez 38-latka było jego zmęczenie i zaśnięcie za kierownicą.

Za niezachowanie należytej ostrożności na drodze i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 38-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych.

W czasie, gdy na miejscu kolizji pracowały służby ratunkowe ruch w tym miejscu był utrudniony. Kierujący pojazdami osobowymi korzystali z objazdów, kierowcy ciężarówek przejeżdżali tamtędy wahadłowo.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że wykonywane przez niego manewry na drodze mają wymierny wpływ na bezpieczeństwo przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Kierowcy mając tego świadomość powinni przestrzegać przepisów ruchu drogowego, powinni też zadbać o swój stan psychofizyczny. Czując zmęczenie, znużenie za kierownicą – natychmiast należy przerwać jazdę, zaparkować pojazd w miejscu bezpiecznym i odpocząć.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *