I nagroda i dwa wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Słowem Malowane”

Miło nam poinformować, że Julia Zubala, uczennica Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu zdobyła I nagrodę w kategorii licea plastyczne w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Słowem Malowane”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Pedagogiczną w Lidzbarku Warmińskim. Przedsięwzięcie odbyło się już po raz trzeci. Przedmiotem zmagań w roku 2017 była interpretacja plastyczna wybranych utworów Wandy Chotomskiej. W latach ubiegłych uczestnicy konkursu zilustrowali utwory Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz Ignacego Krasickiego.

Wanda Chotomska znakomita pisarka i poetka, autorka ponad dwustu książek i tysięcy wierszy dla dzieci zmarła latem bieżącego roku pozostawiając ogromny dorobek twórczy. Chotomska jest twórczynią opowiadań, scenariuszy bajek filmowych i muzycznych, piosenek, słuchowisk radiowych. Napisała utwory, które na długo pozostaną w pamięci dużych i małych Polaków. Twórczość Wandy Chotomskiej zachwyca różnorodnością i stanowi bogatą inspirację do pracy twórczej.

W gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazły się również Agata Popik i Gabriela Greszta – również uczennice naszej szkoły, które za zilustrowanie utworów Wandy Chotomskiej w formie ilustracji książkowej uzyskały wyróżnienia.

Instruktorem, przygotowującym uczennice do eliminacji była pani Małgorzata Godzisz. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 25 listopada 2017 roku w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Małgorzata Godzisz

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *