Zamość – 11 listopada 2023 – 105. rocznica odzyskania niepodległości

W Zamościu 11 listopada w 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości na Rynku Wielkim rozpoczęły się ceremoniałem wojskowym, podczas którego złożono meldunek dowódcy garnizonu Zamość, podniesiono flagę państwową na maszt, odśpiewano hymn, odbyło się przemówienie prezydenta Zamościa.

Obchody uroczystości były także okazją do wręczenia żołnierzom nominacji na kolejne stopnie wojskowe oraz  nadanie odznaki pamiątkowej 18 pułku przeciwlotniczego i 3 batalionu zmechanizowanego w uznaniu zasług na rzecz 18 pułku przeciwlotniczego i Garnizonu Zamość,  przyznano odznaki żołnierzom oraz osobom cywilnym. Odznaki otrzymali m.in starosta zamojski Stanisław Grześko i prezydent miasta Andrzej Wnuk.

Po przemówieniu prezydenta odbył się apel pamięci i salwa honorowa, złożenie wiązanek na płycie upamiętniającej wizytę Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu, defilada i parada motocykli

               11 listopada 👊🫵
Przypnij Kokardę Narodową na piersi nad sercem i noś dumnie!

⭕ Kokarda Narodowa to jeden z historycznych polskich symboli tożsamościowych, opartych na biało-czerwonych barwach. Formalnie starszy od flagi państwowej.
⚪️ 🔴 „Kokardę narodową stanowić będą kolory herbu Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego to jest kolor biały z czerwonym” (7 luty 1831 rok) ⚪️ 🔴
Średnica kokardy powinna wynosić od 4 do 6 cm.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *