Zakład Karny w Zamościu pomaga czworonogom

Wspieramy zamojskie schronisko dla bezdomnych zwierząt.
Funkcjonariuszom i pracownikom Zakładu Karnego w Zamościu nie są obce problemy bezdomnych zwierząt. Postanowili więc po raz kolejny przeprowadzić zbiórkę żywności i innych artykułów dla czworonogów z zamojskiego schroniska.
O schronisku
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zamościu istnieje od 1997 roku jako część Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Millera w Zamościu. Obiekt przystosowany jest do przyjęcia 241 psów. W schronisku znajduje się: 38 boksów z wybiegami, 2 wybiegi otwarte, pomieszczenie (zewnętrzne i wewnętrzne ocieplone) dla szczeniąt, 14 izolatek, gdzie przetrzymywane są zwierzęta nowo przyjęte przez 14 dni, w ramach kwarantanny, 6 kojców w pomieszczeniach szpitalnych, przeznaczonych dla zwierząt chorych, po zabiegach i poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Dzięki połączeniu schroniska z Ogrodem Zoologicznym w Zamościu, znacznie zmniejszają się koszty utrzymania placówki. Wszystkie produkty będące zapleczem schroniska, takie jak np. pożywienie, znajdują się na terenie Ogrodu Zoologicznego w stosownych magazynach i chłodniach.
Trudny okres
Choć sytuacja zamojskiego schroniska stopniowo się poprawia, to w dalszym ciągu mile widziana jest pomoc miłośników zwierząt. Szczególnie zima to trudny okres dla schroniskowych czworonogów. W boksach marzną, marząc o własnym domu. Miłośników czworonogów z całą pewnością nie brakuje wśród funkcjonariuszy i pracowników zamojskiej jednostki. Zorganizowali oni zbiórkę dla zwierząt. Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom i pracownikom zamojskiej jednostki oraz związkom zawodowym: NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” w Zakładzie Karnym w Zamościu oraz N S Z Z F i P W – Zarząd Terenowy w Zamościu, które także włączyły się w akcję.
Akcja
Podsumowaniem kolejnej już akcji na rzecz schroniska było przekazanie ponad 267 kg karmy oraz środków higieny i zabawek dla zwierząt. Pracownik schroniska w imieniu Dyrektor schroniska podziękował za współpracę, prezenty i pamięć o bezdomnych zwierzętach.
Podziękowania
O tym jak ważna dla „czworonożnych mieszkańców” schroniska była to akcja świadczą specjalne podziękowania przekazane dla Zakładu Karnego przez ich opiekunów.
„ …za zainteresowanie losami bezdomnych psów oraz za dary dla naszych podopiecznych. Dzięki ofiarności funkcjonariuszy i pracowników zamojskiego więzienia, naszym zwierzętom będzie łatwiej przetrwać zimę. Dziękujemy”
Autor/Tekst: por. Piotr Grabczak
Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *