Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w tym roku w ostatni weekend marca. Kiedy dokładnie przestawiamy wskazówki zegarów?

Śpimy krócej

W nocy z soboty na niedzielę – z 27 na 28 marca – przestawimy wskazówki o godzinę do przodu. Przesunięcie zegara z godziny 2 na 3 oznacza, że będziemy spali krócej.

W Polsce zmianę czasu reguluje rozporządzenie prezesa Rady Ministrów. Kolejne takie rozporządzenie rząd wydał na początku listopada 2016 roku. Przedłuża ono stosowanie czasu letniego i zimowego do 2021 roku. “Na chwilę obecną nie jest wiadome, jakie będą dalsze losy tego projektu” – pisze wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w odpowiedzi na interpelację posłów PiS.

Zgodnie z decyzją Parlamentu Europejskiego do 2021 roku wszystkie państwa członkowskie UE mają określić jeden obowiązujący czas, czyli dokonać wyboru pomiędzy zachodnioeuropejskim lub zachodnioeuropejskim letnim (UTC+1).

To miała być ostatnia zmiana czasu

Mimo że miała to być ostatnia zmiana czasu, okazuje się, że w ostatnim czasie niewiele się w tym temacie wydarzyło. / informacja bankier.pl

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *