Wyniki konkursu na Plakat 45 Zamojskiego Lata Teatralnego

Zamojski Dom Kultury w Zamościu przedstawia protokół posiedzenia komisji Konkursu na Plakat 45 Zamojskiego Lata Teatralnego.

Przepraszamy za opóźnienie w ogłoszeniu wyników konkursu, chwile napięcia przed ogłoszeniem werdyktu na pewno były za długie. Wszyscy wstrzymali oddech, a teraz; laureaci się cieszą, natomiast Ci, którym tym razem nie udało się znaleźć w gronie wyróżnionych wiedzą, że następnym razem karty mogą się odwrócić.
Dziękujemy wszystkim – nauczycielom za inspirację i pomoc, uczniom za pracę i udział w Konkursie. Wkrótce prześlemy Państwu dyplomy w formie elektronicznej, a jak będzie z ich fizyczną formą na razie nie wiemy.
Podsumowanie Konkursu, połączone z otwarciem wystawy planowaliśmy na dzień inauguracji 45 Zamojskiego Lata Teatralnego, czyli 20 czerwca 2020 roku. Nasze plany mogą się zmienić. O przyczynach nie trzeba już informować, wiemy wszyscy, że na razie „warunki stawia” koronawirus. Będziemy informować o terminie podsumowania Konkursu, a co za tym idzie wręczenia nagród.

Protokół posiedzenia komisji Konkursu na Plakat 45 Zamojskiego Lata Teatralnego

W konkursie wzięło udział 64 wykonawców, którzy łącznie przesłali 94 projekty.
Komisja konkursowa w składzie:
Prof. Lech Majewski – polski grafik-plakacista, Przewodniczący Komisji
Łukasz Zwolan – artysta plastyk, komisarz Konkursu
Joanna Bilska-Pawłowska – kierownik Działu Artystyczno-Organizacyjnego Zamojskiego Domu Kultury
Dariusz Łukasik – artysta plastyk
Grażyna Kawala – kierownik programowa Zamojskiego Lata Teatralnego

postanowiła przyznać nagrodę główną, wyróżnienia oraz wytypować projekty do wystawy pokonkursowej

NAGRODA GŁÓWNA – 2000,00 zł
Maksymilian Stopa 3 – PLSP im. B. Morando w Zamościu

WYRÓŻNIENIA – (nagrody w postaci pakietów kulturalnych)
Katarzyna Bojar – PLSP im. B. Morando w Zamościu
Barbara Filochowska 2 – PLSP im. W. Gersona w Warszawie
Paulina Malarz 1 – ZSAP w Tarnowskich Górach
Alicja Siemko 1 – PLSP im. B. Morando w Zamościu
Kateryna Sumina 1 – PLSP im. B. Morando w Zamościu
Piotr Szewczyk – ZSAP w Tarnawskich Górach

Plakat nagrodzony oraz wyróżnione będą eksponowane na wystawie pokonkursowej. Ponadto do wystawy komisja postanowiła zakwalifikować plakaty następujących autorów:

 • Michał Czugała 1 – PLSP im. B. Morando w Zamościu
  Iga Domińczuk 2, 3 – PLSP im. B. Morando w Zamościu
  Natalia Jurczak 2 – PLSP im. B. Morando w Zamościu
  Wiktoria Lewandowska – brak danych
  Ludwika Ludew – PLSP im. W. Gersona w Warszawie
  Iwona Łyś – PLSP im. B. Morando w Zamościu
  Maria Paruzel – ZSAP w Tarnowskich Górach
  Wiktoria Pawlak – brak danych
  Wiktoria Pokryszka – PLSP im. B. Morando w Zamościu
  Alicja Siemko 2 – PLSP im. B. Morando w Zamościu
  Maksymilian Stopa 2 – PLSP im. B. Morando w Zamościu
  Kateryna Sumina 2 – PLSP im. B. Morando w Zamościu
  Karolina Szyduszyńska – PLSP im. B. Morando w Zamościu
  Kamila Świrska 1 – PLSP im. B. Morando w Zamościu
  Daria Wnuk – PLSP im. B. Morando w Zamościu
  Anna Zawadzka – ZSAP w Tarnowskich Górach
 • Agnieszka Zgraja – ZSAP w Tarnowskich Górach
  Wiktor Żurecki 3 – brak danych

Kwiecień 2020 roku.

Plakat to niewątpliwie trudna dziedzina sztuki. Jak mówią, to „król projektowania graficznego”. Plakat to forma komunikatu ubranego w formę plastyczną. I tu się zaczyna cała zabawa. Bo komunikat musi być zrozumiały dla odbiorcy, do którego jest kierowany. I w tym momencie ujawnia się artysta – jego wyobraźnia, jego fantazja, jego mistrzostwo warsztatowe, czyli umiejętność posługiwania się językiem wizualnym. Bo plakat to komunikat wizualny. A mistrzowski plakat to dzieło zaskakujące, wyzbyte banalnych standardów, skuteczne w swoim przekazie. Jak to mówią – trafiające w punkt. Oczywiście, przyjemnie jest wygrać konkurs, czasami się nawet to udaje, a zdarza się że ktoś jest tym razem lepszy ode mnie. Ale branie udziału w konkursach daje nam możliwość konfrontacji, sprawdzenia się, analizy tego jak to zrobili inni, nauki, a często też zawziętości przy następnych konfrontacjach.
Dlatego gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, laureatom w szczególności, a pozostałym życzę wytrwałości, bo na sukces nie ma patentu poza pracą. Gratuluję pedagogom i organizatorom.

Lech Majewski

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *