Niedziela Bożego Miłosierdzia – święto Caritas

Od 2000 roku z inicjatywy św. Jana Pawła II w Kościele Powszechnym II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy jako Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie samego Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. W wielu objawieniach Pan Jezus określił nie tylko miejsce święta w kalendarzu liturgicznym Kościoła, ale także motyw i cel jego ustanowienia, sposób przygotowania i obchodzenia oraz wielkie obietnice. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi.

Niedziela Bożego Miłosierdzia to także patronalne święto Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ta niedziela doskonale ukazuje misję naszej organizacji – podkreśla ks. Marcin Jakubiak, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Aby docierać z uczynkami miłosierdzia do potrzebujących, Caritas potrzebuje wolontariuszy. Ks. Jakubiak dziękuje wszystkim, którzy angażują się w pomoc.

W czasie epidemii koronawirusa Caritas naszej diecezji, we współpracy z Caritas Polska prowadzi szereg akcji, skierowanych szczególnie do seniorów i osób samotnych, ale także do medyków. W działaniach Caritas pomagają harcerze i wojsko. Także my możemy wesprzeć te dzieła miłosierdzia. Dyrektor Caritas prosi przede wszystkim o wsparcie modlitewne, ale także o pomoc materialną. Wszystkie szczegóły, numer konta, a także numer KRS dla przekazania 1% podatku, znajdą Państwo na naszej stronie. TUTAJ ( info.Caritas zamojsko-lubaczowska)

Więcej o tym święcie przeczytamy TUTAJ

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *