Wszystko dobre co się dobrze kończy

Jeszcze nie zdarzyło się w tym sezonie, aby piłkarze ręczni Padwy Zamość ograli drużynę z górnej połówki tabeli. Przełamanie nastąpiło w sobotnie popołudnie w Sandomierzu. Beniaminek drugiej ligi wygrał z Wisłą 23:21 (12:8).

Druga runda ligowych zmagań jest doskonałą okazją do wzięcia rewanżu za porażki z jesieni. Jeśli chodzi o mecz z Wisłą, to październikowa przegrana była wyjątkowo bolesna, a to z powodu okoliczności. Mimo żywiołowego dopingu zamojskiej publiczności to zawodnicy z Sandomierza cieszyli się z cennej wygranej 28:26.

Zamościanie w sobotę pozwolili sobie na słodką zemstę. Co więcej, przez zdecydowaną większość spotkania mieli sytuację pod kontrolą. Na przerwę schodzili z czterobramkową przewagą.

– Szczególnie wyróżnił się nasz bramkarz Rafał Bąk, który zagrał z bardzo dobrą, sięgającą 54 procent, skutecznością. Tak na dobrą sprawę to dzięki niemu nie straciliśmy kompletu punktów – mówi Tomasz Czerwonka, trener Padwy.

W 52 min Padwa prowadziła już 22:15 i absolutnie nic nie wskazywało na to, że szkoleniowcowi przyjezdnych tego dnia skoczy jeszcze ciśnienie. Podobnie jak miało to miejsce w meczu z Siódemką Mysłowice, drużynie z Zamościa przytrafiła się bardzo słaba końcówka spotkania. Miejscowi szczypiorniści wykorzystali spadek koncentracji rywali i doprowadzili nawet do stanu 22:21 w ciągu zaledwie ośmiu minut.

– Te nerwy w końcówce były zupełnie niepotrzebne. Po meczu z Siódemką porozmawialiśmy sobie o tego typu sytuacjach, ale teoria swoją drogą, a życie swoją. Dobrze, że mamy dwa dodatkowe punkty na koncie i na turniej 1/8 finału MP juniorów do Płocka (w przyszły weekend – red.) jedziemy z czystymi głowami – dodał szkoleniowiec Padwy.

Wisła Sandomierz – Padwa Zamość 21:23 (8:12)
Padwa: Bąk, Wnuk – Fugiel 6, Maroszek 5, Gałaszkiewicz 3, Pieczykolan 3, Samoszczuk 3, Adamczyk 2, Maciocha 1, Kozyrski, Sobczak, Romańczuk, Sałach, Styk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *