Zamość – „Alchemia Kina” – 9 edycja za nami

W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dn.22-23.11. odbył się 9. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina”.

W drugiej prezentacji widzowie obejrzeli film (23 listopada 2021 godz. 18:30) „Moje wspaniałe życie”– ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy obraz Łukasza Grzegorzka z Agatą Buzek w roli głównej, której na ekranie partnerują Jacek Braciak, Małgorzata Zajączkowska i Adam Woronowicz.

Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – Joanna – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie “wspaniałe”. To historia kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy?W nakreślonej z empatią i fenomenalnie zagranej przez Agatę Buzek postaci przejrzy się mnóstwo kobiet, które złożyły kawałek siebie na ołtarzu cudzych oczekiwań. Bohaterka „Mojego wspaniałego życia” nie czuje się jednak ofiarą: ryzykuje, popełnia błędy i tańczy do upadłego.

Małgorzata Zajączkowska – aktorka teatralna i filmowa, wiele lat spędziła w USA, gdzie pod nazwiskiem Margaret Sophie Stein grała w filmach Paula Mazursky’ego, Glenna Jordana, Woody’ego Allena, serialach i na Broadwayu.    Z Polski wyjeżdżała jako uznana aktorka. Współpracowała m.in. z Agnieszką Holland, Krzysztofem Zanussim, Andrzejem Wajdą. W 1999 roku powróciła do kraju, prosto na plan filmowy.

Po projekcji odbyło się spotkanie z aktorką , któro poprowadził Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *