Tydzień Bezpieczeństwa z udziałem policjanta

Dzieci z Przedszkola numer 7 w Zamościu spotkały się z policjantem. Okazją był rozpoczynający się w placówce Tydzień Bezpieczeństwa. W czasie spotkania mundurowy opowiedział przedszkolakom na temat zasad bezpiecznego zachowania w domu, na placu zabaw, czy też w czasie spacerów. Dużymi krokami zbliżają się wakacje, dlatego też policjant przypomniał także dzieciakom, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się nad wodą.

Organizowana przez Przedszkole Miejskie nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu pięciodniowa akcja profilaktyczna „Tydzień bezpieczeństwa” ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i ich rodziców. Tematyka profilaktycznych zajęć edukacyjnych obejmuje różne dziedziny życia i dotyczy między innymi bezpieczeństwa w sieci, ruchu drogowym, zasad zachowania się podczas wakacyjnych pobytów nad akwenami wodnymi, czy też pieszych wycieczek. Dzieciaki i ich opiekunowie usłyszą także o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zależności od poruszanej tematyki prelekcje wśród przedszkolaków wygłoszą przedstawiciele różnych służ mundurowych.

Z uwagi na poruszane tematy akcja nie mogła odbyć się bez udziału policjantów z zamojskiej komendy. Wczoraj starszy aspirant Dariusz Kuropatnicki, który w komendzie zajmuje się profilaktyką odwiedził przedszkole. Podczas krótkiej pogadanki przypomniał maluchom jak bezpiecznie należy poruszać się po drodze. Wspomniał również o ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz zasadach właściwego zachowania w domu, na placu zabaw, czy podczas spacerów. Z uwagi na to, że za kilka tygodni rozpoczynają się wakacje i dzieciaki będą wypoczywały wtedy nad akwenami, policjant przypomniał także zasady bezpiecznego pobytu nad wodą. Szczególną uwagę zwrócił milusińskim na to, aby zawsze słuchały opiekunów i postępowały zgodnie z ich wskazówkami.

Policjant obejrzał wykonane przez przedszkolaki rysunki dotyczące bezpiecznych zachowań. Dzieci żywiołowo opowiadały, co przedstawiają ich dzieła. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany przez policjantów podczas codziennej służby.

starszy spirant Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *