Turniej „Boccia Open” za nami

W dniu 31 sierpnia 2017 na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się turniej Boccia Open. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu w ramach projektu Aktywni w Sporcie i Sztuce 2017 dofinansowanym ze środków Województwa Lubelskiego.Wydarzenie to miało charakter integracyjny, zagrać w turnieju mogli mieszkańcy miasta Zamościa, a także turyści licznie odwiedzający nasze miasto. Ogółem w rywalizacji wzięło udział około 100 osób z Polski i zagranicy. Boccia to paraolimpijska dyscyplina sportowa adaptowana dla osób, głównie z porażeniem mózgowym jest także świetnym sposobem na rekreację i to udowodniły osoby startujące w Boccia Open na zamojskiej starówce. W zawodach rywalizowały osoby z niepełnosprawnością i sprawne przedszkolaki, dzieci, dorośli. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary nagrody, a każdy z uczestniczących okolicznościowy znaczek .
Wyniki rywalizacji : I miejsce Kamil Skwaryło, II miejsce Bartek Nowosadowski, III miejsce Halina Nowosadowska. Zawody zdominowały osoby związane  z rodziną boccia -gra w skórzane piłki jak mówiono o Bocci wymaga doświadczenia i treningów i wydaje się, że trzeba ją mieć w genach.
Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta za możliwość promocji Boccia. Podczas zawodów promowano także zbliżający się Puchar Polski Boccia -Eliminacje do Mistrzostw Polski Boccia które odbędą się w Zamościu na hali Osir w dniach 21-24 09.2017r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.