Spichlerza Brata Alberta w Zamościu prosi o pomoc w zbiórce na busa

Drużyna Alberta, czyli wolontariusze Spichlerza Brata Alberta potrzebują busa
Ułatwi to im codzienną pracę.
Jeżeli chcecie, możecie  wesprzeć tę szlachetną akcję.
Suma duża, więc każda wpłata jest bardzo ważna  i ułatwić dzielenie się posiłkiem oraz ratowanie żywności, która ma być z różnych przyczyn wyrzucona, a nadaje się do spożycia.

Zostało już nam niedużo czasu LINK DO ZRZUTKI: https://zrzutka.pl/hd67tf

Wspierać też można w kościele na tygodniu wrzucając do oznaczonych puszek z tytułem “zrzutka na busa” oraz zgłaszając się bezpośrednio do księdza Krzysztofa

Kim jesteśmy?

Grupę osób połączyła miłość do niesienia pomocy bliźnim w Spichlerzu Brata Alberta w Zamościu. Został uruchomiony 7 grudnia 2018 roku idąc za duchem idei Foodsharingu. Drużyna Alberta, bo taką nazwę przyjęliśmy, to zespół wolontariuszy, którzy każdego dnia w swoim wolnym czasie dzielą się dobrem z osobami potrzebującymi.

Na co dzień zajmujemy się ratowaniem żywności, która z różnych przyczyn zostaje wyrzucona, a nadaje się do spożycia. Są to m.in. produkty z marketów, których data ważności dobiega końca. Jesteśmy drużyną, bo wiemy, że nie stworzylibyśmy tak pięknego dzieła działając w pojedynkę. W Spichlerzu mamy pod opieką ponad 120 rodzin (ok. 400 osób), które korzystają z tego miejsca każdego dnia.

Przez ponad 2 lata działalności udało nam się uratować blisko 20 ton żywności.

Bierzemy również udział w szeregu działań dobroczynnych adresowanych do osób potrzebujących.

Po co nam bus?

Każdego dnia ok. godz. 21:00 odbieramy żywność z zamojskich marketów. Robimy to prywatnymi osobowymi samochodami, które mają ograniczoną pojemność. Przez to, często musimy do jednego marketu pojechać na „dwa razy”.

Bus, który dzięki Państwa pomocy moglibyśmy zakupić ułatwiłby nam naszą codzienną pracę. Dzięki temu, jednym kursem odebralibyśmy żywność z kilku sklepów, co przyśpieszyłoby nasze działanie. Produkty spożywcze w szybszym czasie trafiłyby do osób potrzebujących.

W każde święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanocne organizujemy zbiórkę żywności długoterminowej, z której następnie tworzymy paczki i osobiście je rozwozimy do każdej z rodzin. Bus pozwoliłby na spakowanie większej ilości paczek oraz ich łatwiejsze przewiezienie.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *