Dobiegł końca Zamojski Festiwal Książki

Spotkania autorskie, pogadanki, atrakcje dla dużych i małych. To atrakcje jakie swoim czytelnikom zagwarantowała Książnica Zamojska.

Wśród wielu atrakcji znalazły się m. in: spotkanie z Izabelą Winiewicz-Cybulską i bohaterami opowieści o Zamościu czyli Duśkiem i Bajdkiem, interpretacje baśni H. Ch. Andersena oraz spotkanie autorskie z pisarzem Jarosławem Siekiem.

Ponadto w Wypożyczalni Multimedialnej odbyły się m.in. spotkania z dziedziny nowych technologii jak na „Pogaduch co ze smartfona bucha” czyli o aplikacjach mobilnych czy „ Jak upichcić kanał Youtubowy całkiem nowy” o czym opowiadał Mateusz Sawczuk prowadzący na YT kanał „Rozpałka”.

Odbyły się również warsztaty językowe dla najmłodszych i quizy dla odwiedzających bibliotekę. Podczas oficjalnego otwarcia Festiwalu odbyła się promocja tomiku poezji „ Oczekiwanie” Krzysztof Piotra Czubary.

Nie zabrakło także “słownych przepychanek z seniorami”, spotkania z pasjonatami gier i aplikacji mobilnych, czy wirtualnej rzeczywistości. Odbyły się testy gier oraz prezentacja najwspanialszych i najdziwniejszych bibliotek świata. O swoich ulubionych bajkach opowiedzieli też najmłodszym strażak Andrzej Szozda, dziennikarz Łukasz Kot oraz policjant Dariusz Kuropatnicki. Ponadto Książnica zadbała też o cos dla ucha i ducha czyli o koncert zespołów i kapel oraz giełdę twórców regionalnych.

Dzisiaj (23 maja( czyli ostatniego dnia Festiwalu wśród atrakcji znalazły się warsztaty biblioterapeutyczne i plastyczne dla dzieci, a także spotkanie autorskie z Władysławem Tadeuszem Lichotą “Przygody i podróże zwyczajnego dyplomaty i konsula”.
Odbyło się również wręczenie „Złotych Obwolut” i podziękowań tym, którzy byli najbardziej aktywnymi czytelnikami i brali czynny udział w życiu Książnicy Zamojskiej. Najaktywniejsi czytelnicy 2018 roku to: Anna Adamarek, Monika Pieprzowska oraz jej rodzice Marzena i Sławomir, Joanna Trojak i Czesława Boba, Małgorzata Łyp, Renata Bałabuch, Elżbieta Choma oraz Bartosz Łopało. Złote obwoluty otrzymali: Małgorzata Kawala, Marek Tatarski, Józef Niedźwiedź, Edward Chabros, Magdalena Łagowska, Anna Niderla-Kudach, Stanisław Rudy i Janek Cios – portal zyciezamoscia.pl

Otrzymaliśmy ”Złotą obwolutę” za „promocję czytelnictwa i wspaniałe relacje fotograficzne pełne emocji”. Cieszymy się bardzo z tego wyróżnienia i dziękujemy.

Ostatni dzień Zamojskiego Festiwalu Książki A. D. 2019

IX Zamojski Festiwal Książki w @Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego Wręczenia nagród i podziękowań dla najaktywniejszych czytelników oraz osób i instytucji współpracujących z zamojską biblioteką.

Opublikowany przez Życie Zamościa Czwartek, 23 maja 2019

Ostatni dzień Zamojskiego Festiwalu Książki A. D. 2019

IX Zamojski Festiwal Książki w Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego Spotkania autorskie m.in. z Władysławem Tadeuszem Lichotą

Opublikowany przez Życie Zamościa Czwartek, 23 maja 2019

Ostatnie wydarzenia Zamojskiego Festiwalu Książki A.D. 2019

IX Zamojski Festiwal Książki w Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego Spotkania autorskie m.in. z Władysławem Tadeuszem Lichotą

Opublikowany przez Życie Zamościa Czwartek, 23 maja 2019
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *