Zbuduj z nami szkołę na Madagaskarze

Pomóż nam wybudować szkołę na Madagaskarze i daj dzieciakom szansę na naukę i lepszą przyszłość!

Wspólnymi siłami chcemy wymurować szkołę i wyposażyć ją, a obok postawić mieszkanie dla nauczyciela, który na stałe będzie uczył miejscowe dzieci.

Włączając się w tę zrzutkę pomagasz najmłodszym mieszkańcom wioski na Madagaskarze podjąć naukę w odpowiednich warunkach. Jedynie 5% ludności Madagaskaru umie pisać i czytać.

Dotychczas nauka była możliwa tylko w porze suchej, dla bardzo wąskiej grupy dzieci, które siedząc na piasku próbują zdobywać wiedzę.

Ogromną trudnością jest nie tylko brak odpowiednich warunków do nauki, ale również brak nauczyciela w tej części wioski, co wspólnie chcemy już niedługo zmienić.

Szkoła, którą razem możemy wybudować, będzie obiektem murowanym, wyposażonym w ławki i biurka, gdzie pod osłoną dachu będzie można organizować zajęcia również w czasie gdy naokoło pada deszcz. Będzie się w niej uczyć ponad 100 dzieci. Nauka pisania, czytania i liczenia to podstawa, ale wierzymy, że dostaną tam znacznie więcej – przede wszystkim wzmocni się ich poczucie własnej wartości, a to pozwoli im zawalczyć o dobrą przyszłość.

Inicjatorem akcji jest ks. Mariusz Skakuj, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu, mieszkający na co dzień w parafii św. Brata Alberta w w tym mieście. Razem z nim działa społeczność szkolna i wspólnota parafialna św. Brata Alberta z ks. Proboszczem Markiem Mazurkiem na czele oraz ludzie tacy, jak Ty, którzy chcą zadbać o rozwój dzieciaków w każdym zakątku świata.

Inicjatywa zrodziła się w związku z 15-to leciem Szkoły i jest formą wyrażenia naszej wdzięczności za dobro, którego tu w Polsce doświadczamy bardzo dużo. Ks. Mariusz zachwycił się najpierw misjami w Kenii, odwiedzając osobiście miejscową ludność i uczniów w miejscowych szkołach. Do dzisiaj społeczność i przyjaciele Szkoły Katolickiej z Zamościa obejmują wsparciem finansowym 80 uczniów w miejscowości Kinna w ramach programu “John Paul II Kinna Adoption Programme”.

Jesteśmy również zaangażowani w pomoc mieszkańcom Kenii, przekazując na miejscu datki na przychodnię i kupując jedzenie czy doposażając szkołę w Kinna w ławki.

Pomoc mieszkańcom Afryki nie jest nam obca.„Misja – Afryka” to seria akcji dobroczynnych, wspierających ludność Afryki.

JAK MOŻEMY POMÓC ! Wszystkie informacje znajdziecie TUTAJ

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *